Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Парламент і уряд інтегруватимуться окремо

11 червня, 1999 - 00:00

Вчора розпочала роботу міжпарламентська конференція «Білорусь, Росія, Україна: досвід та проблеми інтеграції». Деякі спостерігачі вважають, що цей захід має перш за все внутрішньополітичний сенс, як демонстрація інтеграційних зусиль лівих.

Учора високопосадовий представник українського МЗС, відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна щодо ставлення до цього заходу, зазначив: «Викликає подив, що, готуючи представницьку міжнародну конференцію за участю керівників парламентів надзвичайно важливих для нас сусідніх країн, її організатори повідомили про це уряд України та Міністерство закордонних справ лише напередодні, за лічені години до її початку. Неважко уявити собі, якою була б реакція в Росії чи Білорусі, якби це було зроблено там аналогічним чином.

Чому так відбувається? Може, тому що під гаслом подальшого розвитку співробітництва України з двома близькими для неї країнами робитиметься спроба поставити під сумнів історичний вибір українського народу, оживити примару СРСР?! На жаль, сьогоднішні висловлювання одного з чільних керівників Верховної Ради підтверджують цей сценарій. Інакше як можна розцінити легковажну обіцянку від імені Верховної Ради незалежної української держави «вступити до союзу Росії й Білорусі»? (У середу перший віце-спікер ВР Адам Мартинюк заявив, що парламент наступного або, можливо, і цього скликання ухвалить рішення про приєднання до цього союзу). «Ми висловлювали і висловлюємо заперечення у зв'язку зі спробами відвернути Україну від реалізації своєї споконвічної мрії: повернення в сім'ю вільних, демократичних, благополучних європейських народів», — підкреслив співрозмовник агентства.

Газета: 
Рубрика: