Прем’єр Володимир Путін намалював Картину. Картину купили на аукціоні за 37 мільйонів рублів (А ви кажете криза!)
Прецеденти були. Нерон, як відомо, чудово співав. Сталін був великим фахівцем у питаннях мовознавства. Садам Хусейн писав романи, які видавалися в Іраку величезними тиражами. Туркменбаші також писав, але не романи, а Найкращу Книгу Всіх Часів і Народів — безсмертний епос «Рухнаме», Скарбницю Всіх Знань і Джерело Благодаті, яке потрібно було вивчати в школі та вдома. Ну, й потім ще був скромний художник Шикльгрубер...
Цікаво, скільки б коштували на аукціоні його картини після «Криштальної ночі»? А наскільки б вони впали в ціні після 9 травня 1945 року? Цікаво, картини нашого прем’єра подешевшають?
Після історії з картиною, намальованою Путіним, я точно знаю, що в Кремлі читають Віктора Суворова. Бо схожий випадок описаний у моїх улюблених книжках Суворова про Анастасію Стрілецьку — повістях «Контроль» та «Вибір». Пам’ятайте? Анастасія потрапляє до Парижа без копійки грошей і з необхідністю легалізації. Малює якусь мазанину і оголошує це «новим російським мистецтвом».
Тут найголовніше, звичайно, питання: а хто малював-то? Бо варіантів усього два. Або картину, витрачаючи на це безцінний час і безсонні ночі, малював у творчому натхненні В.В. Путін. І тоді ми точно знаємо, чому в прем’єра досі не знайшлося часу пояснити нації про економічну кризу. Чому буксують реформи армії, освіти, ЖКГ. Чому іноземні президенти та наші міністри годинами очікують у приймальні. Прем’єр зайнятий важливішими речами, ніж будь-який іноземний президент або економічна криза. Він зайнятий Творчістю.
Але існує й другий варіант. А саме — картину намалювали за Путіна. Є ж у Путіна спічрайтери — чому б не бути тоді пікчерпейнтерам? Тоді абсолютно незрозуміло, чим займається прем’єр, коли запізнюється на зустрічі.
Принаймні, ця історія — найкраща рецензія на сучасне мистецтво. Якщо сучасну картину може намалювати прем’єр або спічрайтер прем’єра і продати її за 37 мільйонів рублів — це означає, що цю картину може намалювати курка. Це означає, що зміст цієї картини і її форма не мають ніякого відношення до її ціни, внаслідок повної відсутності і змісту, і форми. Це означає, що в сучасного мистецтва немає змісту, а є ціна.
Ціна визначається кількістю тріпання навколо даного художника — і більше нічим. Статусом художника. У Кремлі вірно просікли кон’юнктуру і зрозуміли точно, що в прем’єра Путіна найвищий статус у Росії.
Ось цікаво, якби президент Медведєв намалював Картину, за скільки б купили твір? Уже точно не за 37 мільйонів.
У мене є пропозиція: примусити всіх чиновників малювати картини і виставляти їх на аукціони. За ціною, сплаченою за Твір, ми з ювелірною, до копійчини, точністю визначимо апаратну вагу кожного чиновника. А то політологи вже зовсім заплуталися.
Я пропоную наступні сюжети
Віце-прем’єр Ігор Сечін. Сюжет: «Атомна війна за Арктичний шельф». На картині зображений ядерний підводний човен, суміщений із підводною установкою з видобутку нафти. І з написом «Ігор Сечін» на борту. Ціна — 36,99 мільйона рублів. Ну, все ж на 100 тисяч рублів Сечін дешевший буде?
Голова «Газпрому» Олексій Міллер. Сюжет: «Наша енергетична зброя». На картині зображені два космічні кораблі, які вражають один одного могутніми залпами бортової енергетичної зброї, що діють на відстані до 300 тис. км. На одному кораблі напис «Росія», на іншому — «Україна». Ціна — один мільярд доларів (що вимірюються в збитках «Газпрому»).
Голова УФСВП Юрій Калінін. Сюжет: «Михайло Ходорковський схиляє до протиприродного співжиття ув’язненого Кучму». На картині сам Калінін без штанів. Ціна — копійка в базарний день.
Міністр фінансів Олексій Кудрін. Сюжет: «Порятунок «КИТ финанса». Ціна — два мільярди доларів. Скільки коштувало.
Міністр оборони Анатолій Сердюков. Сюжет: «Найуспішніша війна Росії». На картині зображений Сердюков, який вражає нафтову компанію ЮКОС за допомогою РСЗВ «Податкове розслідування» і ОТРК «КК РФ».
Генеральний прокурор Чайка. Сюжет: «Боротьба Хорошого з Кращим». На картині зображений генеральний прокурор Чайка, який намагається задушити Олександра Бастрикіна в той самий момент, коли Володимир Устинов від’їдає Чайці п’ятки.
Генерал Віктор Черкесов. Сюжет: «Чекістський крюк, на якому висить Росія». На картині зображена Росія, повішена за ребра на цьому самому крюку.
Заступник голови президентської адміністрації Владислав Сурков. Сюжет: «Суверенна демократія». На картині зображена осетрина в театрі «Вар’єте». І підпис: «Осетрина, вона ж демократія, буває лише однієї свіжості: перша, вона ж остання. А якщо демократія суверенна...»
Прем’єр Путін. Може малювати на Чому Завгодно і призначати Яку Завгодно Ціну.
Але, як я вже казала, головне інше. Продаючи картину, намальовану чи то Путіним, чи то пікчерпейнтерами на аукціоні за 37 мільйонів рублів, упорядники аукціону пояснили нам усім наочно, чого варте сучасне мистецтво. Воно варте рівно стільки, скільки коштувала б картина Путіна, якби Путін не був господарем Росії.