Точної цифри не знає ніхто, оскільки в Україні до цього часу не проведено інвентаризацію інформаційних систем і програмно-технічних комплексів.
Генеральний директор Державного агентства інформатизації України Олександр Баранов заявив, що й досі значна частина керівників органів виконавчої влади та більшість керівників підприємств і організацій ще «остаточно не усвідомили серйозностi для України «проблеми- 2000».
Виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів, він відзначив, що з більш ніж 11 тис. інформаційних систем, що експлуатуються підвідомчими органами, а також підприємствами, негативні наслідки «проблеми-2000» позначаться на більш як 2,5 тис. систем.
Пан Баранов підкреслив, що «під істотними негативними наслідками «проблеми-2000» у роботі таких систем необхідно розуміти втрату управління, нанесення значних матеріальних збитків, а також, можливо, технологічні катастрофи», — повідомляє Інтерфакс-Україна.
За його словами, «найчутливішими» до «проблеми-2000» є фінансово-банківська сфера, зв'язок, транспорт, енергетика, сфера оборони й соціальна сфера.
Прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко дав низку доручень із створення плану дій по запобіганню негативному впливу «проблеми-2000» на роботу народного господарства України.
Для того, щоб наші читачі могли порівняти підходи до розв'язання цієї проблеми в різних країнах, ми наводимо уривок з промови президента США з «проблеми-2000» (Білий дім, США, 14 липня 1998 року). Особисто для мене це є свідченням не тільки рівня мислення Білла Клінтона, а й передусім самого принципу спілкування президента з нацією.
...Можна сказати, що з цим ударом опівночі почнеться вирішальне оцінювання нашої готовності до ери інформації. Вже відомо про допущені помилки в мільйонах комп'ютерів по всьому світу, які зводяться до неможливості розпізнати 2000 рік. Якщо комп'ютери не зможуть розпізнати 2000 рік, ми зіткнемося з цілою низкою аварійних відключень, перекручень дат, неправильних розрахунків.
...Оскільки труднощі поширюються на мільярди мікропроцесорів, які управляють усім — від сільськогосподарського обладнання до відеомагнітофонів, — ця проблема непідйомна для однієї урядової програми й не настільки легко переборна. Це комплекс тестування, який вимагає від усіх нас спільної роботи, — від кожного урядового агента, кожного університету, кожної лікарні, кожного підприємства — малого або великого.
...Мільйони годин потрібні для переписування мільярдів рядків кодів для сотень тисяч взаємопов'язаних організацій. Це, очевидно, найбільша проблема в історії комплексного управління. Розглянемо лише один основний банк Чейз Манхеттен. Він має виправити 200 мільйонів рядків у програмах, перевірити 70000 комп'ютерів, тисячу пакетів програмного забезпечення від 600 окремих постачальників.
...Я встановив на рівні уряду термін забезпечення повної сумісності з «проблемою-2000» — до березня 1999 року. Я зустрівся з Кабінетом і віддав на їхню цілковиту відповідальність виконання задач і підготовку щоквартальних звітів про хід робіт.
..Я вірю, що ми відіграємо величезну роль у розв'язанні цієї проблеми по всьому світу. Звісно, ми не можемо відповідати за підготовку інших країн, але якщо у більшості наших торгових партнерів вийдуть з ладу системи, це негативно вплине на нашу країну.
... Якщо ми будемо діяти правильно, це не приведе до катастрофи, — це буде перший виклик ХХI сторіччя, який ми успішно подолаємо. (Уривки приведено з «Бюлетеня-2000»).