Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Регіони

26 серпня, 2011 - 00:00

Львiв: Незалежність із Бандерою

Урочистості з нагоди Дня Незалежності у Львові розпочалися покладанням квітів до пам’ятника лідерові НРУ В’ячеславу Чорноволу за участю очільників області та міста. Далі їх продовжили збори в сесійній залі облдержадміністрації, які зігнорували депутати облради від Партії регіонів. Вів засідання голова Львівської облради Олег Панькевич, а з доповідями виступили зв’язкова Романа Шухевича 91-річна Ольга Ільків (псевдонім — Роксоляна) і командир сотні УПА 88-річний Мирослав Симчич (Кривоніс), котрий зазначив, що «Київ спить, тому вся надія на львів’ян» і нагадав, що «здобути незалежну Україну — важко, але втримати її — набагато важче».

Під час урочистого засідання на площі перед будівлею облдержадміністрації формувалася колона для ходи до пам’ятника голові проводу ОУН Степанові Бандері. Ходу очолили вершники у формі січових стрільців. Піша молодь, вбрана у вишиванки й футболки з написом «Бандера, Шухевич — Герої України», несла величезне полотнище із зображенням Степана Бандери і скандувала: «Україна — понад усе!», «Герої не вмирають — вмирають вороги!», «Слава нації — смерть ворогам!», «Слава Україні — героям Слава!». Загалом у поході вулицями Львова взяли участь близько трьох тисяч осіб. Захід відбувся без партійної символіки — під державними синьо-жовтими та бандерівськими червоно-чорними прапорами, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Житомир: без святкових декорацій, але з настроєм

У День Незалежності в Житомирі офіційна влада від якихось заходів практично усунулася. І вперше за майже два десятиліття місто не було прикрашене — ні державними прапорцями на стовпах головних вулиць, ні святковими транспарантами й плакатами (щоправда, з окремих білбордів городян вітали Президент Віктора Янукович, перші особи обласної і міської влад), ні іншим чином.

Натомість патріотична громадськість, зокрема члени обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів під орудою Арсенія Шевчука, представники Українського козацтва в чорних і білих строях, колишні політв’язні, пластуни, окремі викладачі Житомирського державного університету, жителі міста — всього близько п’ятдесяти людей, зібралася перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Тут вони поклали квіти і провели невеликий мітинг, основним лейтмотивом якого була потреба продовжувати боротьбу за Україну. Потім пройшли до майдану С. Корольова, де взяли участь в мітингу, організованому місцевим Комітетом опору диктатурі, створеним буквально напередодні. Його учасники (зібралося до тисячі чоловік) були вдягнені святково, багато — у вишиванках, і настрій панував такий же оптимістичний. Присутні одноголосно проголосували за резолюцію, в якій головним пунктом стала вимога проведення дострокових одночасних парламентських і президентських виборів (її співзвучність із столичною, ухваленою опозицією, очевидна), повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

У Запоріжжі успішно реалізовано гасло: «Влада незалежна від народу!»

Зранку 24 серпня про свято в Запоріжжі нагадували хіба що сітілайти вздовж основних магістралей з вітаннями від «батьків» області й міста, в усьому ж іншому — лише метушня звичайного базарного дня біля ринків і малолюдні міські вулиці. Задля підсилення ефекту влада майстерно влаштувала два святкових заходи: підняття прапора на «найвищому» в Україні флагштоці («День» уже розповідав про цю подію) та мітинг на честь Дня Незалежності на головній площі Запоріжжя. Перший — на острові Хортиця і за участю перших осіб області та міста — розпочався о 12.00, а другий, ніде, до речі, не анонсований — одночасно з першим, хоч йому передувала майже 40-хвилинна хода проспектом Леніна без перекриття руху транспорту, від міськради до облдержадміністрації. Під час підняття флагштоку — костюмованого заходу, що відбувся навіть із проходженням строю військових, особливої масовості не спостерігалося, як і під час ходи, організованої НРУ, «Свободою» та «Просвітою». Щодо останнього йдеться про звичайний «запорізький стандарт» — 200 учасників.

Однак цього року святкова програма лише цим не закінчилася. О 18.00 від торгового центру «Україна» до облдержадміністрації (два квартали) відбулася знову костюмована, але вже справжня хода на всю ширину того ж проспекту, під час якої було припинено рух транспорту. Учасниками стали керівники 20 районів і п’яти міст області в супроводі творчих колективів — у національних костюмах, із музичними інструментами тощо. Зібралася навіть жіноча баскетбольна команда «Чайка» з Бердянська та невідомий кінний загін у чорних черкесках, з натяком чи то на кубанських, чи то терських козаків. Хода відбувалася під марші духового оркестру з того ж Бердянська, а очолили її керівники обласної та міської влади майже в повному складі. На жаль, організаційних можливостей ініціаторів заходу не стало на те, щоб забезпечити ще й глядачів.

Зате на Фестивальній площі учасників очікував концерт місцевого симфонічного оркестру з подальшою дискотекою. Після увертюри на сцену вийшли губернатор Борис Петров і голова облради Павло Матвієнко, які, дотримуючись запровадженої в області й відповідно на концерті «двомовності», звернулися до присутніх із короткими привітаннями. Далі зворушив хіба що вихід на сцену кількох десятків молодих запоріжців, котрим 24 серпня теж виповнилося 20 років, — таких в області 54 особи. Всі іменинники одержали подарунки, та якось нерішуче висловили подяку за них, повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.

Газета: 
Рубрика: