Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Результати Попередніх Торгів

28 квітня, 2000 - 00:00

Лот №1 (90 у. о.) — про те, як у Києві оголосили конкурс на кращий проект увічнення зустрічі другого і третього тисячоліть, і один з них являв собою вежу-булаву (70 м), яку автори зібралися виструнчити на Поштовій площі, купили інші автори. Вони пропонують іншим українським символом зробити телескопічний сонях. Та щоб він видавався (як-от радіоантена) на висоту хоч би 310 метрів. По-перше, принаймні на 10 метрів переплюнемо Ейфелеву вежу. По-друге, коли голівка-ресторан соняха здійматиметься, у глядачів буде більше ейфоричного захоплення, ніж коли б майданчик був статичним. І по-третє, крім національного змісту (на відміну від булави) соняшник втілює й екологічний. Що на межі третього тисячоліття зовсім не завадить.

Лот №2 (47 у. о.) — про те, як американські поліцейські замість репресивних заходів почали перемовлятися з демонстрантами і навіть задобрили їх квітаим — придбало Товариство перевиховання українських даішників. На заокеанському прикладі вони хочуть прищепити нашим постовим ввічливість. «Ви тільки подумайте, — кажуть ці фантазери, — зупиняє машину міліціонер і замість штрафу протягує водієві букет. Уявляєте, що буде?». Уявляємо. Інфаркт у водія.

Лот №3 (50 у. о.) — про те, як деяких громадян охопила «бронзова лихоманка», тобто для перепродажу вони цуплять звідусіль вироби з кольорових металів: меморіальні дошки, паркові скульптури і пам’ятники — куплено фанатами Утьосова та іншими ровесниками «вінілової лихоманки». У 30-х роках, щоб здобути нову пластинку, її можна було поміняти на п’ять старих. Так на переплавлення пішла половина унікальних музичних шедеврів минулого. «Шановні, — звернулися розкаяні і постарілі «вінілові» фанати до бронзових. — Час зупинитися! Годі нищити красу, бо, як казав Ф.М. Достоєвський, скоро вже не буде чим світ рятувати».

Лот №4 (40 у. о.) — про те, як китайці винайшли домішку з трав, яка робить сигарети нешкідливими — придбано мережею українських лікеро-горілчаних підприємств. Вони сподіваються, що китайці винайдуть якусь домішку для міцних напоїв, аби зробити їх не тільки нешкідливими, а ще й цілющими. «Тоді наш народ буде не тільки найбільшим у світі читачем, — сказали вони, — а й сам собі лікарем, а отже — здоровим».

*У деяких лотах використано інформацію агентства Інтерфакс-Україна і газети «Бульвар».

Газета: 
Рубрика: