У вересні 2008 року в Сімферополі пройдуть депутатські слухання на тему, яку автори ідеї сформулювали досить хитромудро: «Про дотримання права громадян України, які проживають в АРК, на отримання об’єктивної інформації про діяльність НАТО». Таке рішення прийнято на останній сесії ВР АРК у середу, за нього проголосували 81 з 90 присутніх депутатів. Своє розуміння «об’єктивної інформації» депутат Олег Родівілов, відомий активною боротьбою проти ідеї вступу України в НАТО, на сесії виразив однозначно негативно, і вже зрозуміло, що саме він буде намагатися забезпечити кримчанам потік абсолютно негативної та спотвореної інформації. Верховна Рада доручила Раді міністрів АРК надати інформацію про заходи, які проводяться по лінії НАТО на території АРК. Голова Верховної Ради Анатолій Гриценко повідомив журналістам, що на слухання будуть запрошені представники різних партій та організацій, щоб усі змогли висловити свою думку щодо Альянсу. «Буде дискусія» — сказав він. Він також зазначив, що якщо представники штаб-квартири НАТО в Брюсселі будуть мати бажання побувати на сесії, їх також запросять, «щоб вони знали думку наших депутатів».
Депутати «антинатівської» орієнтації, які декілька днів тому намагалися зірвати семінар з інформування кримчан про діяльність НАТО та влаштували колотнечу з міліцією на вулиці Пушкіна в Сімферополі, на сесії також зажадали, щоб у Верховній Раді керівники міліції виступили зі звітом про те, на якій основі вони перекривали вулицю на час проведення семінару.
У зв’язку з цим Відділ зi зв’язкiв з громадськістю ГУ МВС України в Криму виступив із заявою, в якій говориться, що депутатами Верховної Ради Криму неправомірно засуджуються дії міліції щодо забезпечення громадського правопорядку під час проведення 4 червня 2008 року в Будинку офіцерів семінару з питань євроатлантичної інтеграції України. ВЗГ ГУМВС України в АР Крим уповноважений заявити, що відповідно до частини 6 статті 7 Закону України «Про міліцію» вона у своїй діяльності підпорядковується тільки Міністерству внутрішніх справ України. Закон також встановлює, що заступник міністра внутрішніх справ України — начальник Головного управління МВС України в АР Крим, начальники Головних управлінь МВС України в областях, містах та начальники їх міських та районних відділів (управлінь) один раз на рік звітують перед відповідними радами про стан боротьби із злочинністю та громадського правопорядку. Інші види звітів керівників, а також звіти інших співробітників міліції Законом України «Про міліцію» не передбачені.
Крім того, Відділ зi зв’язкiв з громадськістю проінформував кримчан, що напередодні семінару була отримана інформація про те, що противники євроатлантичної інтеграції, зокрема представники регіональних організацій КПУ, ПСПУ, «Союзу радянських офіцерів», «Російського блоку», «Російської громади Криму» та інші, збираються зірвати його проведення, в тому числі й шляхом активного протистояння. З метою недопущення групових порушень громадського порядку керівництвом кримської міліції було ухвалено рішення про залучення 350 працівників міліції та військовослужбовців МВС України для забезпечення громадського правопорядку та безпеки учасників семінару.
Кримська міліція заявляє, що депутати Верховної Ради, які організували акцію, грубо порушили ст. 39 Конституції України, не повідомили органи виконавчої влади про її проведення, при цьому вона носила явно не мирний характер, оскільки учасники закликали до групових порушень громадського порядку, повалення влади, застосовувався фізичний вплив відносно працівників правоохоронних органів. А рішення про блокування району, прилеглого до місця проведення семінару, приймалося відповідно до частини 4 статті 5 Закону України «Про міліцію», де зазначено, що міліція тимчасово, в межах чинного законодавства, обмежує права й свободи громадян, якщо без цього не можуть бути виконані покладені на неї обов’язки, зобов’язана дати їм роз’яснення з цього приводу. Тому керівництво Головного управління вважає, говориться в офіційній заяві, що предметом для обговорення в стінах Верховної Ради АР Крим повинні бути не дії міліції, а дії депутатів Верховної Ради. Матеріали за даним фактом направлені в прокуратуру для вивчення та прийняття рішення.