Згідно із затвердженою ЦВК формою виборчого бюлетеня, він буде свiтло- фіолетового кольору 210 на 780 мм. Розмір, погодьтеся, не маленький, і людина, яка не тримає руку на пульсі політичних подій країни, може просто розгубитися, дивлячись на полотнище з назвами (часом дуже привабливими) 45 партій і блоків. Голова ЦВК Ярослав Давидович неодноразово називав бюлетені зразка 2006 року не інакше як «простирадлами». А, враховуючи те, що таких «простирадл» у виборця буде декілька, оскільки вибори в обласні та міські ради проводяться паралельно з голосуванням за кандидатів до Верховної Ради, можна вже передбачати невдоволення виборців і ажіотаж на виборчих дільницях.
У зв’язку з цим влада вирішила допомогти виборцям і роз’яснити процедурні моменти голосування. Президент Віктор Ющенко збирається звернутися до засобiв масової інформації з проханням надати ефірний час чи газетну площу для проведення роз’яснювальної роботи про парламентські вибори. Про відповідні наміри глави держави повідомила його прес-секретар Iрина Геращенко.
Перший урок для виборця продемонструють у суботу на Першому національному телеканалі України з 14.30 до 15.30 члени ЦВК. Крім того, як зазначив Я. Давидович, досягнуто домовленість про надання часу в ефірі на НТКУ для соціальної реклами. «Вже підготовлено ряд відеороликів і міжнародними організаціями, і Комітетом виборців», — сказав глава ЦВК, зазначивши, що ці ролики роз’яснюватимуть ряд питань, пов’язаних із процедурами при голосуванні. «Передусім, потрібно роз’яснити, як голосувати, де в бюлетені ставити позначку, як правильно скласти виборчий бюлетень для голосування, щоб він менше місця займав у виборчій урні, які документи необхідні для того, щоб у день голосування отримати виборчий бюлетень», — сказав Давидович. Але найголовніше, що, на думку глави ЦВК повинен зробити виборець до 26 березня, — це знайти себе в списку виборців. «Це не обов’язок, а право виборця, але я закликаю їм скористатися», — сказав він.
Експерти вважають, що великий розмір бюлетеня та інші технічні моменти істотно не вплинуть на явку виборців і результат виборів. Але разом із тим голова Комітету виборців України Iгор Попов прогнозує, що великі черги в тервиборчкомах утворяться саме через великий розмір бюлетеня і того, що бюлетенів буде декілька. Окрім того, експерт вважає, що рядові українці плутаються у величезному асортименті партій і блоків, їх програмах і гаслах. «Я гадаю, що ідея Президента провести роз’яснювальні програми, як потрібно голосувати, правильна. Головне, щоб у таких програмах не було прихованої агітації. Адже одного разу соціальну рекламу, де гарант закликав «думати по-українськи», критики вже назвали агітацією. Важливо, щоб роз’яснювальні програми, які хоче провести влада, дійсно були соціальними проектами, а не піаром», — вважає Iгор Попов.
До речі, як повідомив глава ЦВК, процес друкування бюлетенів вже майже завершено. 21—22 березня ЦВК передасть виборчі бюлетені окружним і дільничним виборчим комісіям. Браковані бюлетені знищуватимуться відразу ж. Також, за словами Я. Давидовича, вже сформовано в мінімальному складі практично всі дільничні виборчі комісії. Нагадаємо, що саме нестача людей у комісіях за сигналами з регіонів була однією з головних загроз можливого зриву виборів.