У зв’язку з цим джерело, близьке до Мінпаливенерго, поiнформувало «День», що звільнення Гридасова — це не тільки часткова поступка Президента В.Ющенку, але і сигнал для Єрмілова, досягнення якого в налагодженні енергорозрахунків (за лютий забезпечена оплата 84,4% товарної електроенергії, в тому числі живими грошима — 66,2%, частота в електромережі підтримується на рівні 50 — 50,2 Гц) сприймаються «вгорі» не настільки оптимістично, як цього намагається добитися міністр (нагадаємо, що і на його відставці раніше наполягав Віктор Ющенко). Не виключено, вважає джерело, що «стійкість» міністра забезпечується сьогодні віце-прем’єром з промисловості Олегом Дубиною, якому Президент «делегував» право вибору керівника української енергетики. Що стосується Ю.Продана, то, на думку джерела, до нього в Мінпаливенерго ставляться вельми насторожено, оскільки він вважається одним iз ставлеників колишнього віце- прем’єра Юлії Тимошенко.
Радник прем’єра, в минулому також голова НКРЕ Зіновій Буцьо не вважає, що уряд буде формулювати Ю.Продану якісь особливі завдання, що стоять за положенням про комісію. На його думку, Гридасову «важливо буде наголошувати на виконанні ліцензійних умов стосовно сплати за енергію», захищати права споживачів, час для чого, як вважатиме З.Буцьо, вже настав. Він відзначив, що не брав на урядовому рівні участі ні в обговоренні кандидатури Продана, ні у визначенні завдань і акцентів для НКРЕ у зв’язку із заміною голови, але висловив свою особисту думку: «Виходячи з претензій, що існували до НКРЕ, але не з боку уряду, а з ситуації, як головними завданнями комісії слід би назвати контроль за взаємовідповідальністю членів оптового ринку, і не тільки обленерго, як це прийнято останнім часом говорити».
«Нинішня занедбаність енергетики не дозволяє нам сьогодні такої розкоші, як заміна керівників провідних ланок галузі, — сказав «Дню» представник великого обленерго, охарактеризувавши при цьому Ю.Продана як людину, далеку від проблем НКРЕ («він займався виключно збутом»). «Бути законодавцем енергетичних реформ», вважає енергетик, фахівцеві в сферi збуту буде непросто. Особливо у зв’язку із завданням приватизації обленерго і відомими вимогами іноземних інвесторів. На їх думку, в енергетиці повинні бути впроваджені нові методології взаємовідносин учасників ринку і визначення енерготарифів, що дозволить працювати хоч би без збитків і забезпечувати можливість направляти гроші на енергозбереження і, зокрема, на попередження втрат в енергомережах (в Україні вони доходять до 20% і просто немислимі для Європи). Крім того інвестори відстоюють принцип незалежності НКРЕ, яка сьогодні вимушена приймати рішення під тиском уряду.