Головним завданням для «блоку Ющенка» є на сьогодні не стільки залагодження внутріблокових суперечок з приводу партійних списків та виборчих округів, скільки власне позиціонування у сучасному політичному просторі. Бути пропрезидентськими чи «провладними», як було сказано Віктором Ющенком на останній прес-конференції минулого тижня, «Нашій Україні» аж ніяк не випадає. Водночас колишній премєр добре розуміє, чим закінчується для вітчизняних політиків «похід в опозицію».
Тому метою, поставленою політтехнологами «НУ», виглядає позиціонування блоку як лише трохи опозиційного. На відміну від вагітності, яка, як відомо, не передбачає стану «трохи», в політиці перебування у подібному стані є найбільш зручним для подальших активних дій. І ніби зробили націонал- демократи все можливе, аби Ющенко «завагітнів»-таки їхньою ідеологією. Не вийшло. Колишній прем’єр встиг вдало вберегтися від небажаних наслідків близькості із Рухами, що дозволило йому, як чесному політику, запропонувати руку і серце відповідальним працівникам президентської адміністрації. Вони, коли треба, теж національно-свідомі і демократичні. Той же Юрій Єхануров говорить українською краще за деяких рухівців, дарма що за походженням бурят.
Проте бути безпосередньо в команді нинішнього глави держави лідерам та натхненникам проекту «Наша Україна» теж ніяк не виходить. Цього, власне і не потребує політична ситуація напередодні парламентських виборів. Кому, з огляду на перспективу, цікава сьогодні позиція лідерів виборчих блоків стосовно особисто Леоніда Кучми? Обиратимуть же в березні не президента, а парламент. І тому, аби бути популярним і рейтинговим, сьогодні зовсім не обов’язково вимагати відставки Кучми і розставляти намети в центрі Києва, як рік тому. Досить просто наметів, де бажаючим роздадуть анкети іншого блоку із словом «Україна» в назві. Безумовно, особисто перші екс-тундристи до тих наметів не підуть, звички інші виробилися. Тому й спроба блоку «За Єдину Україну» щось терміново «попіарити» виглядає поки натужною і не дуже щирою. Поки залишається хіба що підглядати з тих наметів — Ющенко піде в опозицію і залишить «провладне» місце конкурентам.
Не народиться. Після короткого мозгового штурму колективний розум керівників «Нашої України» виродив термін «альтернативний» заміст «опозиційний». Саме так люб’язно дозволили називати себе ющенківці. Навряд чи новий термін змусить масового виборця задуматись над змістом слова «альтернатива». Думати якраз і не обов’язково — слово знайоме і на лайку ніби не схоже. Головне, щоб цим словом продовжував приваблювати народ образ захисника «маленьких українців», а Головний на сьогодні українець не запідозрив свого самоназваного «сина» в тому, що той може повести свою майбутню виборчу паству «не туди».
Нехай буде альтернатива. І хоч зміст, вкладений в це слово командою Ющенка, зрозумілий масам приблизно так само, як передовій свинарці слово «інтерв’ю», почувши таке мимоволі хочеться не вірити. Про всяк випадок.