У Миколаєві стартував унікальний проект — спеціальні випуски Телевізійного прес-клубу з Глібом Головченком у рамках акції Миколаївського прес-клубу «Від вільної преси до відкритої політики. Парламентські вибори 2012» та за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
«Дуже важливо, щоб напередодні виборів виборці мали змогу отримати об’єктивну та неупереджену інформацію. Найкращий спосіб це зробити — посадити в студію представників різних політичних сил та розпочати дискусію щодо суспільно важливих питань. Таким чином глядачі можуть побачити, яку законодавчу діяльність планують провадити майбутні парламентарі та чи відповідає це вимогам самого виборця. Подібні спецвипуски Телевізійного прес-клубу ми робили напередодні президентських виборів 2010 року та місцевих виборів 2010 року. Варто підкреслити, що тоді результати виборів повністю відображали активність політичних сил в участі в прес-клубі», — розповів голова Миколаївського прес-клубу Гліб Головченко.
Напередодні старту проекту правлінням Миколаївського прес-клубу було погоджено 12 актуальних тем, по яким протягом вересня та жовтня щоп’ятниці відбуватимуться дискусії в прямому ефірі на телеканалі ТАК-TV. Зокрема, було обрано такі теми, як реформування галузі освіти, розвиток інфраструктури країни, зовнішня державна політики, розвиток галузей культури та спорту тощо. Перший спецвипуск було присвячено особливостям виборів, адже останнього разу змішана система парламентських виборів була в 2002 році.
Участь у Телевізійному прес-клубі взяли представники шести політичних сил — Партія регіонів, ВО «Батьківщина», Комуністична партія України, Політична партія «УДАР», Політична партія «Наша Україна» та Політична партія «Руський блок». Варто підкреслити, що з 22 політичних партій, що подали до ЦВК свої партійні списки, на території Миколаївської області вдалося знайти контакти лише з 18 із них. Виходячи з результатів участі в прес-клубі, тільки шість політичних партій мають спікерів, які можуть вести дискусії в ефірі телеканалу та доносити до виборців позицію своєї політичної сили.
З проблемою виявлення представників політичних партій на території Миколаївської області зіткнулися не тільки організатори Телевізійного прес-клубу, але й голови ОВК. Зокрема, Олена Симоненко, голова ОВК №127, під час ефіру зазначила: «Я як голова комісії зіштовхнулася з тим, що до складу виборчої комісії ввійшли представники тих партій, які ми знайти не можемо... Це свідчить про те, що на території Миколаївської області є партії маловідомі, й недостатня кількість людей, яка має бути в окружній виборчій комісії. Це ж стосуватиметься й дільничних виборчих комісій. Тому це накладає певні труднощі, але я думаю, що мине деякий час і ці питання будуть вирішені. Ще однією особливістю є те, що прийшли люди, які взагалі ніколи не брали участі у виборчій кампанії. Це також накладає відбиток. Хотілося б вірити, що представники всіх політичних партій будуть чесними, і комісії не доведеться багато працювати саме у плані з’ясування відносин між ними».
Однак в одному питанні представники всіх політичних сил та експерти погодилися — задля проведення якісних, прозорих та чесних виборів політичні партії та кандидати повинні сідати за стіл переговорів та вирішувати нагальні питання відкрито та виходячи з інтересів виборців.