Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Рік відновлення історичної справедливості»

28 грудня, 2018 - 11:19

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. Вкотре читацький клуб «Дня» робить свій внесок в осмислення подій року, що минає. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання (нижче) нашої новорічної анкети.

Бажаємо вам радісних Новорічних свят і щасливого 2019 року!

1. Ми знаходимося в складному історичному процесі: як би ви його назвали? Чого вас навчив 2018 рік?

2. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну?

3. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

4. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?

5. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?

6. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2018 року?


Лілія ГРИНЕВИЧ, міністр освіти і науки України:

1. 2018 рік пройшов під гаслом трансформації українського суспільства. Я сказала б, що цей рік навчив мене терпіння, змусив дуже чітко усвідомити, що масштабні зміни, зокрема реформа освіти, є вкрай важкими, потребують завжди більшої праці, ніж здається спочатку, а також волі йти далі, попри всі труднощі.

2. 2018-й став роком відновлення історичної справедливості, коли фактично було вирішено питання про створення Помісної православної церкви України. Це велична подія, що увійде в історію, про яку знатимуть наші діти, внуки та правнуки.

3. Фактичний старт реформи «Нова українська школа», мета якої — розвиток компетентностей, потрібних для життя у ХХІ столітті. Я переконана, що це початок трансформації, що сформує успіх нашої держави та народу на роки вперед.

4. Герой року — Олег Сенцов, український режисер, який фактично перебуває в заручниках у Росії. Антигерой цього року, і попередніх також — Володимир Путін, очільник держави-агресора, під чиїм керівництвом вже декілька років вбивають наших громадян.

5. Перше — це велика мета побудувати в Україні суспільство освіченого загалу, друге — люди-професіонали, з якими можна досягнути цієї мети, третє — власний обов’язок реалізувати обіцяне, зробити позитивні зміни в українській освіті незворотними і не підвести тих, хто кожного дня докладає зусиль, аби ці трансформації втілилися у життя.

6. Без сумніву, це цикл матеріалів газети «День» до 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського. Практично усі матеріали читала сама і щиро раджу іншим ознайомитися з ними.

Газета: 
Рубрика: