Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

АКТУАЛЬНО

21 березня, 2003 - 00:00

Лі ГОБАН, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні:

— Керівники Китаю неодноразово висловлювали принципову позицію уряду КНР з іракського питання. Воєнні дії проти Іраку, розпочаті всупереч протесту більшості держав світу і в обхід Ради Безпеки ООН, є порушенням Статуту ООН і суперечать основам міжнародного права. Ми висловлюємо занепокоєння з цього приводу і пильно стежимо за розвитком ситуації. Переконливо закликаємо країни, які мають відношення до конфлікту, негайно припинити воєнні дії та знову повернутися на правильний шлях політичного вирішення іракського питання.

Ремі Р. СІАХААН, Надзвичайний i Повноважний Посол Індонезії в Україні:

— Уряд Індонезії чітко заявив, зокрема на конференції Руху неприєднання, в Організації Ісламська Конференція, що Індонезія виступає проти атаки на Ірак. У четвер індонезійський уряд суворо засудив напад США на Ірак як акт агресії, що порушує міжнародне законодавство.

Індонезія шкодує, що багатосторонній процес під егідою Організації Об’єднаних Націй було облишено. Наша держава закликала Раду Безпеки ООН зібратися на екстренне засідання, щоб спробувати зупинити війну. Якщо це не вдасться зробити, Індонезія закликатиме Генеральну Асамблею ООН провести екстренне засідання в рамках вироблення спільного мирного рішення.

Цю війну не потрібно сприймати як війну між мусульманами та немусульманами. Військова акція в Іраку спрямована проти людства. Опозиція до військової акції походить не тільки з ісламських країн, а й з усього світу.

Оскільки Індонезія — експортно орієнтована країна, тривала війна матиме негативний вплив на її економіку.

Більге ДЖАНКОРЕЛЬ, Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні:

— Війна в Іраку, яка втретє за останнє десятиліття стала реальністю в результаті провалу дипломатичних зусиль, несе значні загрози. Як і у будь- якій війні, головна загроза — небезпека безневинним життям в Іраку й сусідніх країнах. Велика шкода, завдана війнами регіональним економікам та довкіллю, гуманітарні проблеми, спричинені потоками біженців, та інші проблеми викликають тривогу й занепокоєння. Питанням виняткової важливості є те, що озброєні інтервенції не повинні призводити до подальшої дестабілізації в неспокійних регіонах. Сьогодні ставкою також є подальше відчуження культур, ерозія інституцій ООН та міжнародного права. Світова спільнота за жодних умов не може дозволити торувати нові шляхи цим винятково небажаним та загрозливим наслідкам.

Світ зараз повинен бути непохитним, докладаючи найбільших колективних зусиль і використовуючи будь-яку можливість для гарантування того, що територіальну цілісність, незалежність, суверенітет і національну єдність Іраку буде збережено, запроваджено життєздатну та стабільну систему демократії; будь- яку терористичну діяльність буде викорінено, а на заваді новим загрозам тероризму стоятимуть необхідні дієві механізми; зброю масового знищення буде ліквідовано; фундаментальні права та свободи іракців буде гарантовано; національне багатство Іраку охоронятиметься заради процвітання іракського народу; світова спільнота докладе зусиль для відбудови Іраку відразу після закінчення військової інтервенції; буде створено необхідні умови для зняття економічних санкцій ООН проти Іраку; шкода від війни буде мінімальною й її буде ефективно компенсовано.

Газета: