Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Альтернатива Андріївському узвозу?

Частині художників київська влада пропонує «переселитися» на вулицю Костьольну та алею ім. Академіка Фоміна
14 вересня, 2007 - 00:00

У Шевченківському районі Києва готується альтернатива Андріївському узвозу — бажаючим виставляти свої роботи майстрам районна влада вирішила надати місця на Костьольній вулиці й алеї ім. Фоміна біля Ботанічного саду. Таким чином у райадміністрації планують привабити туристів, передає «Комерсант». Художники ж побоюються, що їх спробують «вигнати з Андріївського».

У Шевченківському районі Києва буде створена альтернатива Андріївському узвозу. З 23 вересня (цього дня відзначається 70-річчя району) райадміністрація надасть у розпорядження художників Костьольну вулицю й алею між Червоним корпусом Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка та Ботанічним садом ім. Академіка Фоміна. «Ми подумали, чому б у нашому районі не прийняти всіх бажаючих виставлятися митців. На Андріївському узвозі така погана енергетика — хоч будуй готель у вампірському стилі», — розповіла заступник голови Шевченківського району Галина Пахачук. Художники, за її словами, зможуть виставлятися на зазначених вулицях кожного дня. Пані Пахачук також повідомила, що райадміністрація рекомендуватиме турагентствам включати «нові монмартри» до екскурсійних маршрутів.

За словами Ірини Пахачук, вулицю над Ботанічним садом назвуть Алеєю майстрів, і місця на ній надаватимуться «абсолютно безкоштовно». У майбутньому над алеєю планують встановити навіси. Крім того, до 70-річчя району адміністрація «готує сюрприз одній галереї на вулиці Михайлівській». «Вони виставляють чудові картини в таких катакомбах, що ми вирішили знайти їм нове приміщення», — пояснила пані Пахачук.

Отримати коментар у Подільській райадминистрації (в цьому районі розташований Андріївський узвіз) учора не вдалося. Тимчасом художники з Андріївського узвозу та галереї, розташовані на цій вулиці, побоюються, що їх спробують «вижити з Андріївського». Голова громадської організації «Український вернісаж» Сергій Тарасенко не проти створення альтернативи Андріївському, оскільки торгових місць для митців дійсно не вистачає, однак не вірить, що місця там будуть надаватися безкоштовно. «Ще добре, якщо ціни встановлять помірні й умови не поміняються в найближчі кілька років», — цитує «Комерсант» пана Тарасенка.

Більш бурхливу реакцію викликало висловлювання пані Пахарчук про енергетику на Андріївському. «Не треба розповідати казки, їм точно потрібна земля. Це історичне місце митців, тут навіть найвідоміші художники свою кар’єру починали», — обурилися в галереї «Триптих».

Художників підтримують деякі депутати Київради. «За гроші чиновники на все ладні закрити очі, й ми це вже бачили. Але ми не допустимо, щоб Андріївський залишився без художників», — запевнив депутат Київради, член робочої групи з реставрації й облагороджування Андріївського узвозу Ігор Добруцький. За його словами, «виганяти» митців ніхто не буде — згідно з планами щодо реставрації спуску, там буде облаштований оглядовий майданчик, для торговців сувенірами встановлять спеціальні ряди, а художники, як і раніше, будуть розміщуватися вздовж усієї вулиці.

Тим часом у деяких туристичних компаніях, які займаються екскурсіями по Києву, вчора заявили, що не збираються включати запропоновані Шевченківською райадміністрацією місця для художників до екскурсійних програм. «Нові вулиці, де зможуть виставлятися майстри, не будуть популярними серед туристів, навіть якщо туди приходитимуть відомі художники», — впевнені в компанії «Галеон». А генеральний директор туристичної фірми «Компас України» Ганна Турченко порадила владі «в решті решт привести до ладу Андріївський, а потім починати розвивати альтернативи».

Газета: