Падіння гривні завдало удару й без того жалюгідним бюджетам лікувальних закладів. Дійшло до того, що відкладаються навіть планові операції — лікарі просто не знають, скільки вони тепер коштують. «Наше міністерство вже не в змозі контролювати швидко зростаючі ціни на ліки й медичні послуги, — визнав Андрій Сердюк. — Нам необхідна підтримка владних структур і фінансові інвестиції».
Голова Державного комітету України з медичної та мікробіологічної промисловості Олександр Коротко сподівається, що створення нової підкомісії допоможе залучити зарубіжні інвестиції у вітчизняну фармацевтику. Зокрема, найближчим часом планується створення сучасного вітчизняного виробництва з переробки крові та її компонентів, заводу з виробництва шовного матеріалу й розширення виробництва одноразових шприців.
Проте є ще одна причина створення нового відомства, про яку змовчали обидва співрозмовники. Вона відома кожному медику. Представництва багатьох іноземних фірм, на обладнанні яких працюють майже всі великі центри й лікарні, помалу згортають свій бізнес в Україні. А це означає, що в разі серйозної поломки лагодити цю техніку не буде кому й нічим буде її замінити. Можливо, двостороння угода допоможе втримати на нашому ринку звичну імпортну продукцію.
№187 01.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»