Спеціальне дослідження, проведене Австралійським інститутом здоров’я й добробуту, підтвердило репутацію мешканців п’ятого континенту, як таких, що п’ють «багато й часто».
Пересічний 12-річний австралійський хлопчик щотижня випиває майже чотири рази. Не набагато відстала й «прекрасна половина»: пересічна 12-річна австралійка «прикладається до чарки» більш ніж двічі на тиждень, повідомляє АП.
Найбільший прогрес у справі поглинання алкогольних напоїв австралійські діти роблять з 12 до 14 років. Протягом цього періоду частка тих, хто взагалі не вживає алкоголю, скорочується з чверті до однієї десятої від кількості усіх підлітків. У п’ятнадцятирічному віці пересічні австралійці та австралійки випивають майже кожного робочого дня.
При цьому в усіх австралійських штатах легальний вік вживання алкоголю становить вісімнадцять років. Причину такої популярності «зеленого змія» в австралійському суспільстві найбільш серйозні дорослі дяді вбачають у поблажливому ставленні до вживання алкоголю підлітками. Тому випивка тут значно популярніша, ніж паління.
Дехто вважає причиною такого стану речей своєрідність культури переселенців, що заселяли Австралію впродовж століть. Значну частину переселенців становили шотландці та валлійці, що не відзначаються фанатичною схильністю до тверезого способу життя. Крім того, Велика Британія традиційно використовувала Австралію як місце для заслання злочинців, і окремі їхні звички могли припасти до душі й законослухняним австралійцям. Якщо «переселенська теорія» має сенс, то, напевно, свій внесок до всенародної любові до алкогольних напоїв зробили й емігранти з колишнього СРСР. Проте найбільш очевидною є думка, що спрага австралійців пояснюється кліматом країни, в якій зручно жити аборигенам, тушканчикам, верблюдам, а також — кенгуру. Температура навіть взимку тут рідко опускається нижче 200С.