Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Басейнова» криза могла залишити Клочкову без досягнень

3 листопада, 2000 - 00:00

Яна Клочкова, українська зірка спортивного плавання, має можливість стати багаторазовою олімпійською чемпіонкою, але вона не може знайти басейн в рідній країні, який мав би достатні характеристики для атлета світового рівня.

Заступник президента української федерації плавання Анна Кокоша сказала АФП, що жодний з басейнів Симферополя — рідного міста спортсменки не підходив для її підготовки.

Нестача придатних тренувальних баз відображає загальнонаціональну кризу, додала вона. «Мене дивує, що Федерація плавання не полишає своїх позицій, коли всі пільги наблизилися до мінімуму», — сказала вона в інтерв’ю.

Клочкова, переможець Олімпійських ігор на дистанціях 200 та 400 метрів, була вимушена залишити своє рідне місто і перебратися до Харкова кілька років тому в зв’язку з тим, що жодний з місцевих басейнів не був придатним для тренувань.

Зараз же основна база 18 річної чемпіонки у Харкові— центр водних видів спорту «Акварена» — теж під загрозою закриття.

Керівники «Акварени» кажуть, що вони не спроможні платити всезростаючі податки та оплачувати швидке підвищення цін за обслуговування. Вони турбуються, що це примусить їх закрити басейн.

Це означає, що Клочкова, яка встановила новий світовий рекорд у Сіднеї у змаганнях жінок на дистанції 400 метрів комплексним плаванням (4 хв. 33,59 сек.), буде вимушена шукати нове придатне місце для тренувань за кордоном.

Київський мер О.Омельченко, який пообіцяв кожному золотому медалістовi Олімпіади нову квартиру в престижному районі української столиці, сказав, що він буде радий побачити Клочкову в Києві.

Але вона, перша жінка, що одержала престижну українську нагороду — Орден княгині Ольги за свої спортивні досягнення, безрадісно ставиться до цієї пропозиції.

Київ не має придатного басейну для плавця світового рівня. Всі столичні басейни (їх близько 25) потребують ремонту після десятиріч нехтування. Всі вони абсолютно непридатні для юної чемпіонки.

Сім плавальних шкіл Києва для юнацтва були закриті протягом останніх років. Лише одна школа досі працює.

Ситуація в інших містах України навіть гірша. Велетенська Дніпропетровська область зараз має лише 4 плавальних басейни.

Ця криза спричинена фінансовою кризою, яка зруйнувала спорт в Україні та колишніх комуністичних країнах після розпаду Радянського Союзу десятиріччя тому.

В подальшому український уряд не спромігся виплатити грошові призи, обіцяні атлетам, які перемогли у Сіднеї. За кожну золоту медаль учасникам Олімпіади був обіцяний приз у $50 тис., в той час як за срібні та бронзові медалі по $30 та $20 тис. відповідно.

Денис Силантьєв, срібний медаліст Олімпіади на дистанції 200 м батерфляєм, навіть звинуватив державну владу в обмані національних спортивних героїв.

«Це повне приниження, що ми повинні чекати чи просити нагороду, яку ми здобули в спортивній боротьбі», сказав він. «Ми зробили все, щоб підняти спортивну доблесть країни, а стали жертвами шахрайства».

Франс Пресс, КиївПереклад Дениса СКЛЯРЕНКА
Газета: