Гостра фінансова криза, яку переживає німецька столиця, поставила під сумнів подальше існування правлячої в місті «великої коаліції», що складається з представників соціал-демократичної партії Німеччини й опозиційного Християнсько-демократичного союзу.
Після ухвалення рішення про перенесення столиці з Бонна в Берлін, міські власті примудрилися «збити» борг трохи більше 24 млрд. марок. На сьогодні столична влада витрачає на обслуговування кредитів, взятих для покриття міського бюджету, майже 12 млн. марок на день. Гостроту фінансового коллапсу посилило фактичне банкрутство Берлінського банківського товариства — фінансового інституту, що частково є міською власністю. Головну причину кризи, що охопила Берлін, вбачають у невмілому управлінні й «темних справах» вищого керівництва товариства. Щоб зберегти банк, який проводив дуже ризиковані операції в сфері нерухомості й роздавав кредити «по знайомству», уряд Берліна зобов’язався додатково виділити близько 6 млрд. марок.
Єдиним виходом iз ситуації, що склалася, має стати переконлива програма виходу з фінансової кризи, яку чекають від чинного мера міста Еберхарда Діпгена. Інакше соціал-демократам доведеться піти на розрив iз правлячою коаліцією й призначити дострокові вибори, наголошує Frankfurter Algemeine. Вже в суботу опозиційні партії, серед яких ліберали, «зелені» й демократичні соціалісти (екс-комуністи), почнуть збір підписів городян на користь проведення відповідного референдуму. На думку політологів, у разі дострокових виборів співвідношення політичних сил може змінитися й бути таким, що соціал-демократам доведеться формувати міський уряд з опозицією, і цілком можливо, що новим бургомістром міста зможе стати харизматичний Грегор Гиззі, колишній лідер фракції ПДС у Бундестагу.