Позавчора у Вінниці був день «Дня». Зустріч розпочалась із читацької конференції «Формування історичної пам’яті молоді» у приміщенні Вінницької обласної бібліотеки ім. К. Тімірязєва, яка, до речі, нещодавно відзначила своє сторіччя, проте, як ми переконались, живе молодим, енергійним життям, не в останню чергу завдяки зусиллям директора Наталії Морозової. І вже трохи більше десятої частини свого життя бібліотека передплачує «День». На знак того, що газета популярна і читається вінничанами дуже активно, директор на зустрічі показала добряче «зачитані» підшивки «Дня». Та найкращим доказом популярності газети став справжній аншлаг у залі.
Найбільше серед близько ста п’ятдесяти присутніх було молоді. Подискутувати прийшли викладачі та студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, Соціально-економічного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Гуманітарно-педагогічного коледжу, школярі та вчителі Фізико-математичної гімназії №17, загальноосвітньої школи №1 міста Вінниці, працівники книгарень та бібліотек, приїхали вчителі та учні Жмеринської загальноосвітньої школи №4 та інші шанувальники, читачі «Дня».
Були й такі, які вперше знайомились з газетою, і йшли на зустріч із пересторогою, що за такою суспільно важливою анонсованою темою конференції криється чергова політична агітація, адже зустріч відбувалася напередодні другого туру президентських виборів. Та ніяких агітацій не було. Натомість у спільній дискусії з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною учасники переконались, що фундаментом формування світогляду свідомого громадянина своєї держави мають бути самостійне думання і правдиві знання її історії. Саме такі, які можна почерпнути у презентованих книгах «Бібліотеки «Дня».
Інтелектуальну дискусію конференції підтримали і директор Вінницької обласної бібліотеки ім.. К. Тімірязєва Наталія Морозова, і начальник Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Марія Скрипник. Виконуючий обов’язки начальника Головного управління з питань внутрішньої політики у справах ЗМІ та зв’язків із громадськістю Вінницької облдержадміністрації Роман Штогрин порівняв газету «День» з «народним вчителем», з яким Бісмарк збудував сильну Німеччину, наголосивши на важливості проектів редакції «Дня» для розвитку справжнього, а не лише декларованого, свідомого громадянського суспільства в Україні.
Спектр питань, що піднімались на зустрічі, був традиційно широким. Від такого, здавалося б простого запитання: «Чому газета називається «День»?» — до запитання: «Як сталось так, що Джеймс Мейс вибрав саме «День»?». Цікавили аудиторію і питання висвітлення на сторінках газети проблеми двомовності в Україні, і чи можна побачити на шпальтах «Дня» приховану підтримку політичних сил або їхніх представників. Емоційною розрядкою стало запитання: «Чи читають «День» наші чиновники і політики?», на що головний редактор відповіла: «Ті, хто вміють читати, читають». Зал вибухнув оплесками і сміхом.
По обіді відбулося відкриття Фотовиставки «Дня» у галереї «ІНТЕР’Шик». Під час якого вінничани долучилися до ще одного проекту газети — «Подарунок рідній школі». Більш ніж десять комплектів книг із «Бібліотеки «Дня» були подаровані для шкіл Вінниччини. Передаючи пакунок для рідної Калинівської школи, голова Обласної державної адміністрації Олександр Домбровський зауважив, що робить цей подарунок не як посадовець, а як вдячний учень. А міський голова Вінниці Володимир Гройсман сказав, що хоче подарувати такі ж комплекти для всіх шкіл міста.
Усі гості фотовиставки у Вінниці були приємно здивовані багатогранністю, колоритністю та змістовністю робіт.
Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ, голова Обласної державної адміністрації:
— Нам дуже приємно, що одне з найпрофесійніших і найпрогресивніших видань України, газета «День» вже вдруге приїхала до Вінниці. Важливість нашої зустрічі не лише у фотовиставці, складеної з численних різноманітних і за своїм змістом, і за емоційним наповненням робіт, а знаковість, насамперед, у інтелектуальній дискусії, заявленій сьогодні тут.Чим більше суспільство втягнуте в політичні баталії, тим вужчою стає платформа публічних соціальних дискусій, яких сьогодні гостро потребує інтелект нашої держави. Без сумніву, на часі сьогодні два питання, але вони є вузько профільними: за кого голосувати 7 лютого і що буде після сьомого? На превеликий жаль, сьогодні все звужено до політичних ток-шоу, коли формат питань і якість відповідей на них не зовсім адекватні запитам сьогодення. Тому я щиро радію, коли бачу такі колоритні, глибокі за змістом та із важливим суспільним наповненням проекти як Фотовиставка газети «День». Вони дають можливість по-іншому подивитися на життя, по-іншому сприймати наш сучасний день. Сподіваємось, що співпраця між Вінницькою областю та газетою «День» продовжуватиметься, а проекти редакції, особливо їхня соціальна програма, будуть розширюватися. Детальніше про день «Дня» у Вінниці читайте у наступних номерах газети.