Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бізнес-план для виборчої кампанії

12 червня, 2007 - 00:00

Одна з версій зустрічі Президента з депутатами-підприємцями В'ячеслав ЯКУБЕНКО, "День"

Леонід Кучма вирішив залучити на свій бік одну з найвпливовіших сил у новому парламенті - бізнесменів. Він запропонував депутатам-підприємцям подумати про "більш діяльну" співпрацю з керівником держави.

Коли в шпигунських фільмах резиденти роблять такі пропозиції, глядач розуміє: вербування. Та навряд чи так прямолінійно можна сприймати слова Президента. Хоча його пропозицію про необхідність знайти "нейтральне місце", що дозволяє "вільно висловлювати погляди" (в стінах парламенту, повідомив бізнесменам Леонід Кучма, "і Президентові бути почутим дуже важко"), мимоволі асоціювалися з явочною квартирою з тих самих фільмів.

На зустрічі у вівторок увечері Леонід Кучма наголосив, що бізнесмени-депутати становлять третину нового парламенту. Їм належить стільки мандатів, як у всіх партій, що подолали 4-відсотковий бар'єр, передає агентство Інтерфакс-Україна. Крім того, депутати, які репрезентують підприємства різних форм власності, є й серед комуністів, де їх 14, і Соц-СелПУ - 8.

Президент корпорації "Правекс" депутат Леонід Черновецький у свою чергу висловився за створення "неформального" об'єднання депутатів-бізнесменів, постійно діючої наради при Президенті для обговорення нагальних проблем. Принагідно Черновецький повідомив Леонідові Кучмі, що бізнесмени, які зібралися на зустрічі, витратили "за найскромнішими підрахункам" більш як 100 мільйонів доларів на свою передвиборну кампанію, тобто не менш як один мільйон доларів за одне депутатське місце.

Леонід Кучма запевнив депутатів-бізнесменів, що він проти затяжної конфронтації парламенту з главою держави. Очевидно, Президент уже зрозумів, що в нових умовах продовжувати стару гру "загроза розгону парламенту" - безглуздо, бо третина депутатів нікому не дозволить викинути свої гроші на вітер.

Л. Кучма повідомив, що виступ Президента в парламенті з посланням до народу та Верховної Ради в перший день її роботи може свідчити про бажання знайти розуміння між гілками влади з перших днів роботи парламенту. Хоча на думку віце-спікера Верховної Ради 13 скликання Віктора Мусіяки, такий виступ можливий лише в стінах парламенту й ніде більше.

Президент сказав, що він відкинув вимогу про формування уряду виключно силами лівої опозиції. "Це буде приклад, від якого всім буде боляче", - прогнозує Леонід Кучма. Водночас Президент запевнив бізнесменів-депутатів, що він не допустить цього і "ніколи не відмовиться від курсу реформ, проголошеного ним 1994 року". Він не виключає, що, коли "парламент очолить ліва опозиція, їм доведеться взяти відповідальність на себе... У Президента просто не буде іншого виходу. Я не хочу відповідати перед країною за те, що може відбуватися".

Хоча навряд хтось із присутніх міг пригадати, щоб Леонід Кучма відповідав за будь-який уряд.

 

 

Газета: