Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бомбей тоне

29 липня, 2005 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Щонайменше 418 чоловік загинули внаслідок нечуваних сильних злив, які обрушилися на західний штат Махараштра та його адміністративний центр Бомбей. Багато людей стали жертвами оповзнів та обвалів підмитих водою будівель. Випадання таких сильних опадів не спостерігалося в цьому районі з 1910 року. Протягом доби в Бомбеї рівень опадів сягнув 65 см, що перевищує річну норму для деяких регіонів країни. Майже третина Бомбея знаходиться під водою. Школи закриті, а на бомбейській фондовій біржі торги майже припинено.

За прогнозами метеорологів, зливи, які почалися у неділю, можуть тривати ще два дні. Становище ускладнюється ще й тим, що рясні дощі супроводжуються сильними припливами. З Бомбеєм уже кілька днів перервано авіаційне, залізничне та автомобільне сполучення. Аеропорт не працює навіть на прийом транзитних міжнародних рейсів, оскільки затоплені злітно-посадочні смуги та руліжні доріжки. Відправлення поїздів далекого слідування з центрального залізничного вокзалу відмінено. Транзитні поїзди перенаправлено. Перестали ходити приміські поїзди та автобуси, так що багатьом жителям передмістя, які працюють у столиці, доводиться ночувати на роботі. На деяких ділянках залізничних ліній вода затопила навіть платформи та будівлі вокзалів. У деяких частинах міста перекрито автомобільний рух — вулиці покриті водою, яка затопила перші поверхи житлових будівель. У інших місцях утворюються багатогодинні пробки. У кількох районах порушено продовольче постачання. У місті пiдвищилися ціни на основні продукти харчування — хліб, молоко, яйця та овочі. Деякі продукти взагалі зникли з ринків, що спричинило чутки про можливу недостачу продовольства. Пошкоджено лінії телефонного зв’язку, спостерігаються перебої в роботі мобільного зв’язку та інтернету. У багатьох приміських районах немає електрики. У місті закрито урядові установи, уряд Махараштри оголосив два вихіднi дні. Влада залучила військових до рятувальних операцій. Люди в місті гинули від обвалів стін та ударів струму. Індійський уряд оцінив збитки, завдані регіону в $110 млн.

До всіх бід напередодні на нафтовидобувній платформі в Аравійському морі в 160 км від затопленого Бомбея спалахнула найсильніша пожежа. Міністр нафтової промисловості Індії Ваб Шанкар Айар заявив, що під час пожежі загинуло щонайменше троє людей, а про долю ще близько 45 нічого невідомо. Поки що з платформи, яку зовсiм знищено вогнем, врятували 271 людину. Причини пожежі також невідомі.

Вiра КОВТИХА, «День»
Газета: