Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Борису Єльцину вирвати із серця те, що українці - свої, неможливо

22 листопада, 1997 - 00:00

Так заявив російський лідер у традиційному радіозверненні, присвяченому цього разу стосункам Києва та Москви. "Тепер головне, щоб усі якомога швидше відчули результати довгоочікуваного повороту у відносинах між Росією та Україною", - підкреслив він. Єльцин вірить, що взаємне зближення прискориться незабаром - у ході державного візиту до Росії українського Президента Леоніда Кучми, запланованому на лютий 1998 року. Керівник російської держави згадав про недавню неформальну зустріч під Москвою з Кучмою, головною темою якої були торговельно-економічні проблеми. Як відомо, тоді порушувалися питання про поставки українського цукру до Росії, про оподаткування при експорті та імпорті, про створення спільних підприємств, про поставки газу. Єльцин упевнений, що надалі в торговельно-економічних відносинах двох країн не буде серйозних проблем.

Водночас російський президент критично оцінив минулий розвиток двох незалежних держав - України й Росії. Він зазначив, що розвал Радянського Союзу та втрата двосторонніх зв'язків проходили болісно, країнам довелося ділити неподільне. Він не заперечив, що в діалозі Києва й Москви виникали і труднощі, і взаємні претензії. Те, що його офіційний візит до Києва відбувся лише в травні нинішнього року Єльцин мотивував саме наявністю низки гострих питань, серед яких - переговори щодо розподілу Чорноморського флоту, кримські проблеми, військові маневри НАТО в Чорному морі. Президент Росії наголосив, що всі труднощі у відносинах із Києвом вміло використовувалися й російською, й українською опозицією. Вважаючи зовнішню політику прерогативою президента, Єльцин зазначив, що нікому не дозволено сварити Росію та Україну.

Російський лідер уважає, що кордони між двома незалежними державами "не повинні ламати долі людей і роз'єднувати сім'ї". При цьому Єльцин нагадав і про своїх українських родичів, адже його зять є наполовину українцем. Свідченням того, що російський і український народи мають радіти за успіхи одне одного президент назвав те, що нещодавно багато росіян вболівало за київське "Динамо", яке розгромило сильну футбольну команду "Барселона". "Така вже в нас доля - спільна доля", - заявив оптимістично налаштований Єльцин.

Газета: