Учора відбулося розширене засідання ради Української Ліги підприємців агропромислового комплексу, де розглядали питання створення Української зернової спілки.
За словами президента Ліги Леоніда Козаченка, головною метою єдиної зернової спілки буде створення необхідних організаційних, економічних і правових умов для учасників зернового ринку. Голова Української аграрної біржі Богдан Губський вважає, що така спілка для початку допоможе сформувати реальну ціну на зерно, а з часом сприятиме виходу України на світовий ринок.
На жаль, значно менше оптимізму в тих, хто думає не як продати, а як виростити зерно. Дикі умови державного замовлення, неплатежі, а відтак і постійний бартер з відсутністю "живих" грошей призвели до того, що багато колгоспів, реалізувавши непоганий урожай, ледве зводять кінці з кінцями. Найбільшою мірою, вважає голова комісії ВР з питань АПК Анатолій Даниленко, відповідальність за тяжкий стан сільського господарства лежить на непродуманих рішеннях Кабінету Міністрів. Останній, за словами А. Даниленка, мало не знищив ринок цукру й уже поглядає на зерновий.
Складно робити висновки про майбутню роль зернової спілки, не маючи на руках навіть установчих документів (над ними поки що працюють). Найближчим часом, мабуть, не слід покладати великих надій на організацію, покликану виступати в ролі посередника між продавцями й покупцями зерна, а також надавати допомогу виробникам документами, актами й інформаційними бюлетенями. Можливо, тому збори Ліги підприємців, присвячені зерновому питанню, проігноровані представниками Міністерства агропромислового комплексу. А представник Кабміну був явно не в захваті від спроб створення такої спілки. Ясна річ, кожен обстоює свої інтереси. Одне можна сказати: боротьба за місце "на снопах" між підприємцями й чиновниками дежструктур уже почалася.