Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Були б комп'ютери, то була б і «проблема-2000»

16 вересня, 1999 - 00:00

Британське МЗС радить своїм громадянам не подорожувати до України напередодні нового тисячоліття і уникати російських аеропортів.

У доповіді Форін Офісу зазначається, що український уряд було в березні попереджено, що чверть урядових комп'ютерних систем не підготовлені до проблеми 2000. Відтак вразливими будуть такі сфери, як фінанси, банки, транспорт, енергопостачання, оборона і соціальний сектор. Також є можливим припинення роботи атомних електростанцій.

Держдепартамент США також застерігає своїх громадян про ризик зіткнутися з проблемою 2000, якщо вони подорожуватимуть по Україні, Росії, Бразилії, Індії та Китаю. Зокрема, в застереженні йдеться про те, що перехід на нову дату 2000 ймовірно торкнеться українських ключових секторів тепло-, і електропостачання, телекомунікацій, транспорту, фінансових установ і служб з надзвичайних ситуацій. Він радить американським громадянам, що перебуватимуть у цей критичний час (кінець 1999 — початок 2000 року) в Україні, вжити запобiжних заходів. До речі, американцям також рекомендується звернути увагу на погані українські дороги та зростаючу злочинність.

Посилаючись на вказівки від керівництва, в.о. директора Державного інформаційного центра Міненерго Олександр Тарасенко відмовився давати коментарі «Дню» з питання «проблеми-2000». А керівник центру «Енергетика та інформатика — XXI століття», колишній директор Чорнобильської АЕС Сергій Парашин сказав кореспонденту «Дня» Інні ЗОЛОТУХІНІЙ , що «зараз на вітчизняних атомних станціях здійснюються роботи з вирішення «Проблеми-2000», однак поки що не відомо, коли їх буде закінчено». Він також зазначив, що «у тому разі, якщо з якихось причин (може, фінансових? — Авт. ) фахівці не встигнуть завершити проект, збій комп'ютерних систем у ніч з 31 грудня 1999 р. на 1 січня 2000 р. може призвести до зупинки атомних станцій і, взагалі, до технологічної катастрофи в країні. За словами С.Парашина, найбільше постраждають «комп'ютерні системи банків, зв'язку, а також автоматизовані системи управління безперервними процесами виробництва, зокрема, генеруючими потужностями атомних електростанцій».

До речі, у грудні поточного року в інтерв'ю «Дню» Сергій Парашин сказав, що «за оцінками американських експертів, для ліквідації наслідків «проблеми-2000» буде потрібно $70 млрд., $500 млн. закладено з цією метою до бюджету Росії, і тільки в Україні ще нема офіційних даних про необхідні витрати для адаптації програмного забезпечення».

Як повідомив учора Інтерфакс- Україна, постановою уряду від 14 вересня з резервного фонду Кабміну для придбання контролерів «BIOS-Y2000-PS», призначених для захисту комп'ютерів, систем управління, інформаційних систем і мереж від комп'ютерної кризи 2000 року, буде виділено 5,8 мільйонів гривень.

До речі, як зазначалося на нараді з питань попередження й усунення можливих наслідків комп'ютерної кризи в Луганській області, задачу спрощує те, що в системі управління виробництвом комп'ютери задіяні незначною мірою, і тому «проблема-2000» не справить великого впливу на роботу системи загалом. Дійсно, нема комп'ютерiв, нема й «проблеми-2000»

Газета: