Поки що невідомо, чи підпишуть керівники будь-який документ після своєї зустрічі — зокрема, щодо скорочення ядерних боєголовок, але про допустимі «рамки» зменшення ядерних запасів військові аналітики вже повідомили. Спеціалісти Міноборони США вважають, що для дотримання своєї безпеки Штатам потрібно від 1800 до 2250 одиниць ядерної зброї, в той час як зараз її запаси становлять приблизно 7000 одиниць. Буш, зокрема, вже заявляв, що був вражений наявними запасами ядерної зброї і що її кількість давно пора скоротити.
Оскільки обслуговування і збереження кожної одиниці ядерної зброї — річ дуже недешева, не має сумніву, що Росія погодиться на аналогічне скорочення своїх наступальних ядерних арсеналів. За підрахунками західних експертів, росіянам цілком було достатньо залишити на озброєнні півтори тисячі боєголовок замість наявних сьогодні шести тисяч. Буш при цьому заявляв про бажання урізати ядерний арсенал своєї країни в односторонньому порядку, без будь- якого підписання попередніх договорів. Радники американського президента повідомили, що для країни, яка воліє скоротити ядерні запаси, не обов’язково укладати якісь договори, лише на підготовку котрих можуть піти місяці, якщо не роки. «Нам не потрібно ніякої угоди з контролю за озброєнням, аби переконати нас про суттєве скорочення ядерної зброї. Я просто збираюся це зробити. І я не можу дочекатися, коли ж поділюся цією звісткою із президентом (Росії. — Авт. ). Я так вчиню», — наголосив Джордж Буш, як передає Reuters.
У Вашингтоні сподіваються, що це рішення спонукатиме Москву до більш лояльного ставлення до позиції США стосовно необхідності перегляду Договору про ПРО від 1972 року. Російський президент з цього приводу в інтерв’ю «Ей-Бі-Сі» визнав, що переговори по ПРО будуть жорсткими, але позиція Росії «гнучка»... У той же час у Вашингтоні заявляли й заявляють, що в разі необхідності готові до виходу з договору — але найбільш бажаним варіантом був перегляд деяких його положень. Що було б компромісом між бажанням Москви зберегти Договір про ПРО і твердими намірами Вашингтона створити національну систему протиракетної оборони, особливо з огляду на необхідність захисту країни від будь-яких проявів тероризму. Радник президента США з питань національної безпеки Кондолізза Райс минулого тижня говорила, що не очікує від зустрічі Буш — Путін негайних результатів.