Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Буш пообіцяв розібратися з Хуссейном

15 березня, 2002 - 00:00

Американські дипломати отримали першу перемогу в своїй антиіракській кампанії. Віце-президенту США Дiку Чейні вдалося заручитися підтримкою єгипетського президента Хосні Мубарака, який висловив готовність натиснути на іракського лідера Саддама Хуссейна, аби в країну були допущені міжнародні інспектори ООН із роззброєння.

В останні місяці поступало багато повідомлень, нібито США планують воєнну операцію проти Іраку. Згідно з останніми повідомленнями, підготовчий етап операції має бути завершений до червня. Ірак з подачі американського президента належить до однієї із трьох країн, які складають загрозливу для безпеки у світі «вісь зла». Вашингтон підозрює Багдад у розробці зброї масового знищення та у підтримці терористів. Турне американського віце-президента Річарда Чейні (який у 1991 році під час операції в Перській затоці обіймав посаду міністра оборони) арабськими країнами вважається ще одним підтвердженням намірів Вашингтона атакувати Ірак. У Штатах подібну інформацію поки що спростовують, що, втім, не зовсім укладається в проголошену мету поїздок пана Чейні до країн Близького Сходу — отримати підтримку арабських держав у випадку удару по режиму Хуссейна.

Президент Джордж Буш учора пообіцяв «розібратися» з Саддамом: «Він — проблема, і ми збираємося розібратися з ним. Але в першу чергу ми порадимося з нашими союзниками та друзями, чим ми і займаємося зараз». Наскільки успішні консультації американців із «союзниками та друзями» поки що говорити зарано. Із арабських країн, чия позиція відіграватиме чи не найбільш важливу роль, Чейні поки що відвідав Йорданію та Єгипет; на черзі — Саудівська Аравія, Кувейт, Бахрейн, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Катар та Йємен. Сумнівно, що хоч одна з цих країн спроможеться підтримати нову війну в регіоні, однак, навряд чи зможуть вони і протиставити свою позицію американській (Кувейт, приміром, фактично зобов’язаний існуванням Сполученим Штатам, які припинили іракську окупацію на території цієї країни). Єгипетський президент, до речі, хоч і зголосився натиснути на Хуссейна, однак закликав американців підходити до проблеми Іраку стриманіше, зазначивши, що «питання про інспекції треба постаратися вирішити таким чином, аби не постраждав народ Іраку».

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: