Президент України Леонід Кучма висловився за перегляд ряду показників бюджету на 1999 рік, оскільки документ розроблявся на «докризовій податковій базі».
Виступаючи на нараді з керівниками обладміністрації, місцевих рад і підприємств Сумської області, Президент, зокрема, заявив про те, що треба закласти у проект бюджету-99 інший показник інфляції, яка, за його словами, наступного року повинна становити не менше 19—20%, у той час як у проекті бюджету індекс інфляції закладено в розмірі 7,8%. Крім того, Президент вважає за необхідне «або змінити показники валютного коридора, або відмовитися від нього», повідомляє Інтерфакс-Україна.
Висловлювання Президента про зростання інфляції практично передбачає, що буде проведено емісію (інших очевидних причин для інфляції експерти не називають). Правда, не відомо точно, як реагує МВФ на бажання нашого керівництва провести емісію.
Додаткової плутанини в питанні, буде чи не буде емісія, додав голова НБУ Віктор Ющенко, котрий заявив, що існуючі проблеми щодо виконання Україною програми EFF — «не у сфері монетарної, валютної політики чи окремих її інструментів». Пан Ющенко висловив переконання, що буде «виграно й грудневу дискусію з МВФ відносно цих питань».
Оскільки висловлювання глави держави безпосередньо стосуються зміни цієї самої монетарної й валютної політики, то можна припустити, що головні наші проблеми полягають у сфері виконавчої влади, а саме — у бажанні останньої надрукувати гроші, щоб розплатитися з боргами бюджетникам і пенсіонерам.
Єдиною державною інституцією, яка, схоже, поки що ще протистоїть цьому «природному» бажанню Кабміну, може бути саме НБУ, чим, очевидно, дуже роздратовує уряд.
Вельми показово, що Кабмін одразу ж «почув» побажання Президента і повідомив, що «зупинився» на базовому варіанті розрахунків макроекономічних показників розвитку економіки країни на 1999 рік, що передбачає інфляцію «не менше» 20%.
№228 27.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»