10 лютого.
1784. Указом уряду форт Чорноморського флоту отримав назву Севастополь, що в перекладі з грецької означає «величне місто», «місто слави».
1940. Стався розкол Організації українських націоналістів на ОУН-Б під проводом Степана Бандери та ОУН-М — Андрія Мельника.
1947. У Парижі підписано мирні угоди між державами-переможницями в Другій світовій війні, у тому числі Українською РСР, і колишніми союзниками фашистської Німеччини в Європі.
1995. У Києві відкрито Український центр сертифікатних аукціонів. 1998. Побачив світ перший номер газети «День» англійською мовою — «The Day».
11 лютого.
1918. Рада Народних Комісарів Радянської Росії ухвалила Декрет про організацію Робітничо-селянського флоту.
1945. В Ялті завершилася Кримська конференція глав урядів Великобританії, США та СРСР.
1950. Опубліковано Постанову ЦК КП(б)У про журнал «Дніпро», яка містила трафаретні звинувачення в антинародності й формалізмі.
1963. У Києві розпочалася конференція з питань культури української мови, учасники якої звернулися до вищих органів державної влади з вимогою надати українській мові статус державної.
1989. Відбулася установча конференція Товариства української мови ім. Тараса Шевченка (пізніше — Всеукраїнське товариство «Просвіта»).