1653. Посольство московського царя на чолі з В. Бутурліним вирушило до Переяслава для прийняття присяги на вірність цареві від Війська Запорозького.
1811. Відкрито імператорський Олександрівський (Царськосільський) ліцей, який дав Росії плеяду видатних діячів культури, мистецтва й політики.
1914. У Відні українські парламентарії Галичини звернулися до світової громадськості з протестом проти оголошення російською владою православної церкви пануючою в Галичині, арешту митрополита А. Шептицького та переслідування уніатської греко-католицької церкви.
1918. Створено Трудову комуну німців Поволжя — автономну область у складі РРФСР.
1943. У Москві відбулася конференція міністрів закордонних справ СРСР, США та Великої Британії, що ухвалила Декларацію з питань про загальну безпеку після війни.
1946. У Києві в Державному академічному театрі опери та балету ім. Т. Шевченка відбулася прем’єра опери М. Лисенка «Тарас Бульба».
1954. Підписано англо-єгипетську угоду, яка обумовила виведення англійських військ із зони Суецького каналу, але зберегла право Англії (на сім років) на повторне їхнє введення у випадку війни.
1989. Відбулись установчі збори Республіканської асоціації українознавців.
1995. У Мінську на консультаційній нараді країн СНД підписано протокол з координації зусиль у боротьбі із злочинністю.