1917. У Києві на засіданні Малої ради затверджено декларацію Генерального секретаріату, в якій було визначено характер української державності («об’єднання всієї української землі і всього українського народу в одній автономній одиниці») та головні напрями національно-державного будівництва.
1920. Після тривалої боротьби підписано перемир’я між Революційно-повстанською армією України (махновців) і радянським урядом України.
1926. ВУЦВК і РНК УСРР прийняли ухвалу про визнання колишньої Києво-Печерської лаври історико-культурним державним заповідником.
1938. У Мюнхені главами урядів Великої Британії, Франції, нацистської Німеччини та фашистської Італії підписано пакт про розчленування Чехословаччини.
1941. У Бабиному Яру на околиці Києва німецькі нацисти розпочали масові розстріли мирного населення. Загинуло понад 100 тисяч євреїв, українців, росіян, циган.
1954. Засновано Європейську організацію з ядерних досліджень — міжнародний науково-дослідний центр в галузі використання атомної енергії.
1955. У Севастополі, при досі не з’ясованих обставинах, було підірвано флагман Чорноморської ескадри лінкор «Новоросійськ», який затонув.
1957. У Челябінську-40 сталася аварія на промисловому реакторі, що виробляв плутоній для атомних бомб. Під час викиду ніхто не постраждав, але забрудненою залишилася значна частина території області.
1988. Миротворчі сили ООН отримали Нобелівську премію миру.
1991. У Києві відбувся установчий з’їзд Партії зелених України.
1997. Міністерство юстиції України зареєструвало політичне об’єднання «Українська національна асамблея».