1613. Земський собор обрав на царювання 16-річного Михайла Федоровича, першого російського царя з роду Романових.
1808. Розпочалася війна Росії в союзі з Данією проти Швеції та Англії з метою встановлення повного контролю над Фінською і Ботнічною затоками (російсько-шведська війна 1808-1809 рр.).
1816. У Петербурзі засновано першу таємну організацію дворянських революціонерів - «Союз спасіння».
1842. Американець Джон Гринау запатентував швацьку машину.
1878. У США видано перший у світі телефонний довідник (на 50 номерів).
1914. У Монреалі створено українське видавництво «Новий світ».
1918. Розпочався наступ українських військових частин проти більшовиків.
1946. РНК СРСР ухвалила постанову про заходи по увічненню пам'яті української письменниці Лесі Українки (Л.Косач-Квітки) у зв'язку з 75-річчям від дня народження.
1948. Видано Указ Президії Верховної Ради СРСР про виселення з УРСР осіб, які злісно ухиляються від трудової діяльності в сільському господарстві й ведуть антигромадський, паразитичний спосіб життя.
СОЦІОЛОГІЧНА СЛУЖБА "ДНЯ"
Серед "фаворитів" сталися певні зміни. Намітилася стала тенденція пониження рейтингу "Громади" (за рахунок населення й експертів). Підвищився ранг СДПУ (о) серед експертів. Порівняно з попереднім опитуванням, і журналісти, і вчені "понизили" рейтинг НДП. Усі три групи респондентів назвали 15 партій із тридцяти.
Стабільне становище в "десятці" зберігає Аграрна партія та блок ЛПУ - Партія праці. Крім того, протягом трьох останніх тижнів ще кілька партій то наближаються до "десятки", то входять чи "випадають" із неї. Це партії зелених, "Реформи й порядок" (нині рейтинг - 13), блоки "НЕП" (11) і "Національний фронт" (12), ХДПУ. Всі вони поки що зберігають шанси на подолання чотиривідсоткового бар'єра.
Якщо ці шанси буде реалізовано, то в майбутньому парламенті ситуація може скластися різноманітніша, а становище шістки лідерів стати цікавішим.
Соціологічна служба "Дня", Український інститут соціальних досліджень, центр "Соціальний моніторинг"