1185. Князь Ігор Святославич вирушив у похід на половців, описаний у "Слові о полку Ігоревім".
1616. Пішли з життя два видатних літератори середньовіччя - Вільям Шекспір і Мігель Сервантес. За ухвалою ЮНЕСКО цей день відзначається як Всесвітній день книги й захисту авторського права.
1633. Протестанти південнонімецьких земель, Франції та Швеції на протидію Католицькій створили власну Хайльбронську лігу.
1848. У Львові почала виходити друком газета української шляхти "Руський собор".
1918. Україна уклала угоду з Німеччиною й Австро-Угорщиною про поставки з України продовольства та промислової продукції.
1965. У СРСР запущено перший штучний супутник зв'язку.
1975. Президент США Джеральд Форд проголосив завершення війни у В'єтнамі.
1975. У Києво-Печерському державному історичному заповідникові відкрито Музей книги та друкарства УРСР.
1991. Верховна Рада УРСР ухвалила закон про свободу совісті та релігійні організації.
Зазвичай респонденти неохоче відповідають на "незручні" запитання - про відомі їм факти порушення закону, рівень доходів тощо. Скоріш за все, саме тому "лише" 40% опитаних заявили, що зустрічалися з проявами корупції (причому 23% - сказали про "часті зустрічі" з цим явищем). У наведених даних привертає увагу широта охоплення - у них практично немає державних органів, які обминула "увага" учасників опитування. Фактично корупція стає універсальною формою узгодження інтересів у суспільстві, що звикає жити не за писаними законами, а за різними "системами понять": від "шоколадки" клеркові за потрібний папір, до "кешу" й "пайки" за держдах для бізнесу.
А регулярні кампанії влади, спрямовані на відмивання рук, уже давно нагадують певний обов'язковий ритуал гігієни іміджу. І як тут не згадати прислів'я про проблеми зберігання риби!?
Олег ІВАНЦОВ, "День"