Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

12 червня, 2007 - 00:00

1185. Князь Ігор Святославич вирушив у похід на половців, описаний у "Слові о полку Ігоревім".

1616. Пішли з життя два видатних літератори середньовіччя - Вільям Шекспір і Мігель Сервантес. За ухвалою ЮНЕСКО цей день відзначається як Всесвітній день книги й захисту авторського права.

1633. Протестанти південнонімецьких земель, Франції та Швеції на протидію Католицькій створили власну Хайльбронську лігу.

1848. У Львові почала виходити друком газета української шляхти "Руський собор".

1918. Україна уклала угоду з Німеччиною й Австро-Угорщиною про поставки з України продовольства та промислової продукції.

1965. У СРСР запущено перший штучний супутник зв'язку.

1975. Президент США Джеральд Форд проголосив завершення війни у В'єтнамі.

1975. У Києво-Печерському державному історичному заповідникові відкрито Музей книги та друкарства УРСР.

1991. Верховна Рада УРСР ухвалила закон про свободу совісті та релігійні організації.

 

 

СОЦІОЛОГІЧНА СЛУЖБА "ДНЯ"
КОМЕНТАР

Зазвичай респонденти неохоче відповідають на "незручні" запитання - про відомі їм факти порушення закону, рівень доходів тощо. Скоріш за все, саме тому "лише" 40% опитаних заявили, що зустрічалися з проявами корупції (причому 23% - сказали про "часті зустрічі" з цим явищем). У наведених даних привертає увагу широта охоплення - у них практично немає державних органів, які обминула "увага" учасників опитування. Фактично корупція стає універсальною формою узгодження інтересів у суспільстві, що звикає жити не за писаними законами, а за різними "системами понять": від "шоколадки" клеркові за потрібний папір, до "кешу" й "пайки" за держдах для бізнесу.

А регулярні кампанії влади, спрямовані на відмивання рук, уже давно нагадують певний обов'язковий ритуал гігієни іміджу. І як тут не згадати прислів'я про проблеми зберігання риби!?

Олег ІВАНЦОВ, "День"

 

 

Газета: