21 вересня у Хмельницькому відбудеться вельми непересічна спортивна подія — Чемпіонат світу з бойового самбо «Вільний бій» за версією Всесвітньої федерації серед професіоналів. За титул чемпіона світу вступить у поєдинок впевнений і завзятий 28-річний Дмитро Христюк із Шепетівки. «Якщо вдасться здобути перемогу, то на цьому моя спортивна кар’єра закінчиться. А ні, то продовжиться», — говорить Дмитро.
Мовляв, не піде із великого спорту, аж поки не стане чемпіоном світу саме у цій версії. Така його висока мета, від якої не відступиться ні на крок. Що ж стосується Хмельницького, то за те, що вперше у своїй історії стане ареною для поєдинків справжніх чоловіків, місто «зобов’язане» саме йому, Дмитрові Христюку. «Був конкурс. Я подав заявку. Найбільші претензії на місце проведення цих змагань мав Ростов-на-Дону. Наші ж аргументи виявилися найвагомішими. До речі, у рамках цих змагань відбудеться і чемпіонат Європи», — розповідає перший віце-президент Федерації бойового самбо України, головний тренер збірної України з бойового самбо Дмитро Христюк. Досі змагання такого рівня відбувалися у найбільших містах США, Росії та інших країн.
У Хмельницькому ж він 14-річним хлопцем уперше виступив у скромних змаганнях обласного рівня і повернувся до рідного райцентру сповненим сили та відваги: є воля до перемоги! Отже, обласний центр, якому територіально підпорядковане провінційне місто корчагінської слави Шепетівка, — місце успішного початку і славного фіналу спортивної кар’єри Дмитра. Хоча спорт, свою долю, він уже ніколи не залишить. Он, як кажуть, росте-підростає гідна зміна...
А у змаганнях аматорів він уже давно здобув усе, що тільки можна було здобути. Бойове самбо «привело» його на службу у спецпідрозділі антитерору «Альфа». Тепер він — почесний член міжнародної Асоціації ветеранів «Альфи». Майстер спорту України міжнародного класу Д. Христюк — двічі віце-чемпіон світу з бойового самбо, чемпіон світу з бойового самбо за версією Всесвітньої асоціації клубів бойового самбо, чемпіон світу з вільного бою (бої без обмежень), чемпіон міжнародного турніру класу «А» на призи А.Аслаханова, п’ятиразовий чемпіон України з бойового самбо.
Уславив своїми успіхами Шепетівку на весь білий світ. Одначе ситуацію, що складається у місті, коментує не так, як, здавалося б, міг. «Виховали двох майстрів спорту, 15 кандидатів у майстри. Хлопці виступають у змаганнях міжнародного рівня. Звідки, запитують, оці юні переможці? Наші відповідають: із Шепетівки! Це те місто, де Корчагін свого часу будував вузькоколійку... Та ми ще тільки на початку шляху», — мовить Дмитро Христюк.
Звідки пішов, туди й повернувся. І вельми вчасно. Спортивне життя у місті вже занепадало. Повернувся з переконанням, що периферія і географія — то різні речі. Відтак став «батьком-засновником» Федерації бойових мистецтв у рідному місті. Виявилося, що ця громадська організація здатна впливати на долі людей. Під її опікою — до 400 активістів секцій бойових єдиноборств. Об’єкт особливих турбот засновника — секція для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
«Тренуються там, де і я свого часу. У спортзалі «Локомотиву». Придбали спортінвентар. Ще не відповідає найвищим стандартам, та є», — розповідає Дмитро Христюк.
Оці масові заняття бойовими єдиноборствами у містечку, яке, на жаль, не поступається іншим за кількістю генделиків, що відкрилися, і виробничих підприємств, що заснули мертвим сном і не ворушаться, потроху створюють нову атмосферу. Геть засмучені власники точок громадського харчування, нічних клубів відзначають, що «падають» обсяги продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, «справи не йдуть». Бо серед молоді міста почався рух за здоровий спосіб життя.
Відтак чемпіон зробив і наступні кроки. Ініціював створення громадської організації «Патріоти Шепетівки» і благодійного фонду «Патріоти Шепетівщини». Зумів переконати небідних людей у тому, що слід допомагати слабким і скривдженим долею. Місцеві патріоти опікуються міським Центром реабілітації дітей з порушеннями рухового апарату, підтримують шкільні, медичні установи, соціальні служби. Отож відбуваються масові мистецькі, соціальні заходи, що стають незабутніми подіями для міста, справляють вплив на настрої людей різних поколінь.
Він, Дмитро Христюк, виступає законодавцем моди у периферійній Шепетівці. Це мода на здорове тіло, в якому, як давно відомо, здоровий дух. Хоча свідомий того, що до європейських стандартів ще далеко. «Організація спорту — то також бізнес. Та вкладати у спортивні зали, басейни і таке інше у нашому місті поки що ніхто не поспішає. Бо поки що не вгадує віддачу. Зважає на рівень життя. Ще низький... Більшість не має вибору щодо витрат. Передусім, треба хліба купити... Тому до європейських стандартів поки що далеко», — висловлює свої спостереження чемпіон світу.
Отож впливає на ситуацію і в органі місцевого самоврядування. Депутат міської ради Дмитро Христюк — голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму. Це спокійна сила, яку не виведеш з рівноваги. Одначе то та сила, на яку не можна не зважати. Дмитро не приймає пояснення, що «дороги у місті розбиті, бо фінансів немає». А чому, запитує, влада сидить на місці, наче ланцюгами прикута, не їде ні до Хмельницького, ні до Києва по гроші?.. Не обминає і тему «збільшення надходжень до місцевої скарбниці». І вступає у гарячі дискусії з підприємцями- депутатами. Мовляв, честь і хвала всім, хто створює нові робочі місця, сплачує податки, та на якісь преференції хай і не сподіваються, не буде жодної. Ті відступають, а що ж їм іще залишається робити?!.
Сказати б, сприяє процесові становлення прозорої, відкритої, загальнодоступної муніципальної влади у Шепетівці. Такої, як у Європі...
І готується до поєдинку за титул чемпіона світу. Його супротивник — Гурам Гугенішвілі, громадянин Грузії, тренується у Німеччині. А він, Дмитро Христюк, тренується у Шепетівці, яку прагне «перетворити» із периферійного містечка у цивілізоване місто. «Вдома і стіни допомагають», — пояснює.