Колишній керівник Державного управління справами Ігор Бакай є громадянином України, і він не має російського громадянства, повідомив учора журналістам начальник Національного бюро Інтерполу в Україні Кирило Куліков. «Ми як Інтерпол звернулися до компетентних органів України, до Державного департаменту в справах громадянства. За даними департаменту, Бакай перебуває на обліку як громадянин України», — сказав К. Куліков. Він також зазначив, що український Інтерпол звертався до Федеральної міграційної служби РФ із приводу громадянства І. Бакая, й отримав відповідь — І. Бакай не є громадянином Росії. К. Куліков нагадав, що І. Бакай та екс-голова Сумської області Володимир Щербань перебувають у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу. На І. Бакая виставлена «червона картка», тобто якщо громадянин І. Бакай перебуває в Росії, російські правоохоронці повинні сприяти в його затриманні й екстрадиції в Україну. Інтерпол має інформацію, що І. Бакай перебуває в Росії, зазначив К. Куліков. Днями про те, що І. Бакай має українське громадянство, повідомив і міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, але не виключив, що колишній керівник Держуправління справами може мати й російський паспорт, передає Інтерфакс-Україна. Керiвник Головного контрольно-ревізійного управління України Микола Сивульський раніше заявив, що колишнє керівництво Держуправління справами допустило декілька зловживань із держмайном і бюджетними коштами, внаслідок чого державі було завдано збитку в розмірі 500 млн. грн.
Відповідаючи на запитання, чи отримав український Інтерпол офіційну відповідь від російських правоохоронців із приводу місцезнаходження та громадянства екс-голови МВС Миколи Білоконя, колишнього глави ЦВК Сергія Кивалова й екс- мера Одеси Руслана Боделана, К. Куліков сказав: «Зараз немає офіційної відповіді з приводу їхнього громадянства».
Коментуючи заяву російського Інтерполу про те, що розшук прем'єра України Юлії Тимошенко за лінією Інтерполу припинений, але не відмінений, К. Куліков сказав: «У нас є факт про відсутність інформації в базі міжнародного розшуку. Які підстави були для зняття, ми не коментуємо».