Намалювавши апокаліптичну картину (цілком, до речі, адекватну становищу в країні), Олександр Миколайович висловив надію, що на зміну семи рокам, протягом яких «ми не стільки створювали, скільки руйнували», з нинішнім парламентом прийдуть «роки підйому й розвитку економіки».
Пан Ткаченко чітко вловив нинішні фінансові переваги рідної держави перед сусідньою й поділився з парламентським залом і переповненими трибунами гостей: «Відсутність іноземних інвестицій — це благо для України. Коли немає іноземних інвесторів, то немає кому й тікати з країни». А запорука наших майбутніх перемог — у політичній консолідації та співробітництві гілок влади.
Цікаво, що у зверненні Президента до парламенту, зачитаному спікером, простими доступними словами також наводиться ця думка: мовляв, якщо не буде співробітництва — підвищаться ціни, й розгуляється інфляція. Коли докладніше, то в разі несхвалення депутатами президентських указів, настане хаос і розруха. Президент заявив у своєму посланні, що фінансовий обвал у Російській Федерації не може не позначитися на економічній ситуації в Україні. Правда, декотрих депутатів цікавить, що пояснював би Леонід Кучма, якби не криза в Росії — але це тема окремої розмови. Мабуть, її вестимуть під час закритого засідання в середу, на якому парламентарі вирішили розглянути фінансову ситуацію в Україні. Олександр Ткаченко повідомив, що прем’єр Валерій Пустовойтенко і голова Нацбанку Віктор Ющенко виступатимуть із доповідями.
А в середу голова Бюджетного комітету Юлія Тимошенко за рішенням парламенту виступить із 25-хвилинною доповіддю про секвестрований указом Президента бюджет-98. Очевидно, це буде ненудний виступ із проблеми, цілком спровокованої парламентом з подачі Бюджетного комітету, вельми заклопотаного самостійними діями Президента. Принаймні попередня промова Юлії Тимошенко з трибуни Верховної Ради звучала так: «8 серпня Президент скоїв черговий злочин проти свого народу і країни...»