Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чим обмінюватися будемо?

25 січня, 2003 - 00:00

У Києві відбулося засідання «круглого стола» «Україна — Росія. Співпраця у сфері телебачення і радіомовлення», організоване Російським медіа-центром. У його роботі взяли участь представники провідних телекомпаній Росії й України, Держдуми РФ, Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, медіа-експерти. «Повинен визнати, що законодавча база України у сфері регулювання телерадіомовлення просунулася далі за російську», — відзначив на прес-конференції за підсумками «круглого стола» директор юридичної дирекції ВАТ «ТБ-Центр» Ігор Єрьомін. Принципово важливо, підкреслив він, що в Україні проблемами щодо отримання телерадіокомпаніями ліцензій й іншими подібними питаннями у сфері ТБ і РМ займається не виконавча влада, а Нацрада з питань ТБ і РМ. А Росія до цього поки ще не прийшла. Водночас, зі слів президента Всеукраїнської асоціації операторів кабельного ТБ і телеінформаційних мереж Юрія Лабунського, серйозною перешкодою розвитку інформаційної співпраці, у тому числі й між Росією та Україною, є те, що Україна так і не ратифікувала Конвенцію про транскордонне телебачення.

Російські телевізійники дали зрозуміти, що до їхнього прагнення просувати свій продукт на український ринок не варто «приклеювати» політику, оскільки тут йдеться про суто комерційні інтереси. Готові вони, судячи з їхніх слів, купувати й український телепродукт — лише б він був належної якості. Питання тільки в тому, чи можливий адекватний обмін в інформаційній сфері між Росією та Україною? На сьогодні уже в кількох російських телеканалів-гігантів (ГРТ, НТВ, РТР) існують ліцензійно очищені версії. Нині формується міжнародна версія «ТВЦ». І чи зможуть українські телеканали, ефір яких значною мірою заповнений російським (абопринаймн спільним) продуктом, запропонувати щось справді цікаве своїм партнерам?

Учасники «круглого стола» також ухвалили рішення підняти питання в Держдумі РФ про фінансування просування російських каналів на міжнародний ринок за рахунок бюджету РФ. І хоч все це — поки ще у планах, українським теленачальникам є над чим замислитися.

Юлія КАЦУН
Газета: