Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чотири предмети - шість розгадок

29 жовтня, 1997 - 00:00

Як уже повідомлялося ("День", № 195), українські гімнастки на чемпіонаті світу в Берліні завоювали командну "бронзу", і чотири золоті медалі завоювала Олена Вітриченко (багатоборство та три окремі предмети). Тепер трохи деталізуємо ситуацію, відповідаючи на вірогідні запитання читачів.

1. За яким принципом роздавалися медалі у вправах з обручем? По 10 балів рівно отримали Вітриченко та росіянка Наталія Липковська, але в останньої була краща оцінка за цю композицію в рамках командних змагань. Цей критерій відтепер допомагає уникати масового "розподілу" тієї чи іншої нагороди. У свою чергу, Вітриченко в аналогічній ситуації зі стрічкою дістала перевагу над москвичкою.

2. Хто із чемпіонок-97, окрім Олени, піднімався на верхню сходинку п'єдесталу, маючи хоча б мінімальну різницю в балах? Це вдалося тільки самій Вітриченко у фіналі з булавами, де показник срібної медалістки - Яніни Батиршиної (Росія) - дорівнював 9,950 бала. А от "бронзу" в цій дисципліні розділили Липковська та киянка Тетяна Попова (по 9,900).

3. Хто з далекого зарубіжжя втрутився у спір за призи індивідуального заліку? Француженка Єва Серрано завоювала дві "бронзи": у вправах з обручем та стрічкою (відповідно 9,950 та 9,933 бала). Щоправда, в абсолютній першості її сума (39,499) була тільки сьомою, а на рядок вище розташувалася болгарка Теодора Александрова (39,540).

4. Чого такий значний розрив у балах команд Болгарії (78,290) і Німеччини (117,397)? Першій із цих збірних п'яте місце присуджено за результатами півфіналу, тобто серед восьми країн. Німкені ж увійшли до квартету фіналісток і "плюсували" нові оцінки, паралельно з гімнастками Росії, Білорусі та України.

5. Чим пояснити неучасть у фінальній стадії командної боротьби Вітриченко та Попової? Тренерська рада вважала за потрібне використати майстерність наших "зірок" в 1/2 фіналу, аби на 100 відсотків гарантувати вихід до фіналу. Олена і Тетяна чудово впорались із цим завданням, вивівши команду в лідери. Але оскільки, за регламентом, одна учасниця могла тільки по разу "відстрілятися" з кожним предметом, то обидві наші найдосвідченіші гімнастки вже не могли змагатися під час фіналу. Суддям же було простіше "пресингувати" Україну, коли фаворит сезону відсутній на килимі. У підсумку - "бронза".

6. Хто сприяв "срібному" успіхові збірної Білорусі? За відсутності її першого "номера" - Тетяни Огризко стабільно проявили себе Євгенія Павліна (39,706) та Юлія Раскіна (39,623), фінішувавши відповідно четвертою та п'ятою в багатоборстві.

Борис СИНИЦИН
Газета: