Кубок УЄФА. Другий раунд відбору. Повторний матч. "Ворскла" (Полтава, Україна) - "Андерлехт" (Брюссель, Бельгія) - 0:2 (0:2). Стадіон "Ворскла". 26 серпня. 23000 глядачів.
Арбітр: Георг Дарден; асистенти: Ганс-Георг Фюльбурн, Йозеф Веберс (усі - Німеччина). Делегат УЄФА: Роберт Валентайн (Шотландія).
"Ворскла": Ковтун, Костюк, Даїл, Хомин, Леженцев, Мачоган, Омельчук, Кислов (Кобзар, 69), Яремчук, Чуйченко, Бабич.
"Андерлехт": Милоєвич, Селімеш, Шифо, Груїч, Пейреманс, Гоор, Дідан, Зеттерберг (Стойка, 77), де Бек, Ящук (Доль, 85).
Голи: Пер Зеттерберг (31), Вінченцо Шифо (42).
Попереджені: Олександр Омельчук (37), Глен де Бек (53).
Вилучений: Глен де Бек (85) - друге попередження.
Перший матч - 0:2.
Обидва українські учасники кваліфікації Кубка УЄФА - полтавська "Ворскла" та дніпропетровський "Дніпро" - достроково "зачохлили зброю", програвши і повторні матчі в другому раунді відбору.
ІНТРОДУКЦІЯ
За день до матчу з бельгійським "Андерлехт" в очах у головного тренера "Ворскли" Віктора Пожечевського читалося багато проблем і мало надії. А брюссельські гравці й тренери виявилися напрочуд спокійними, словоохочими і дуже доброзичливими. Президент клубу Роже Ван дер Шток працює на цій посаді лише другий рік. Проте, його батько Констант був президентом 25 років перед тим.
Головний тренер бельгійців Рене Вандер Ейкен не сумнівався в успіху. По-перше, рахунок попередньої зустрічі (2:0) цілком переконливий. По-друге, відзначив Ван дер Ейкен, фізичний стан його гравців набагато кращий, ніж два тижні тому. Щоправда, називати завтрашній склад пан Ван дер Ейкен відмовився.
- Про це не знають навіть гравці, - посміхнувся він.
- А чи знаєте ви?
- Я знаю, - усмішка стала ще ширшою.
Минулого року найкращим гравцем бельгійського чемпіонату названо шведа Пера Зеттерберга. Невисокий, кремезної статури капітан "Андерлехта" забив до того ж вирішальний гол збірній Білорусі, виступаючи за національну команду минулого сезону.
- Чи не дуже ви втомилися, адже завтра буде ваш третій матч за останні шість днів.
- Навпаки, я в повному порядку. Адже окрім перемоги в Мінську я взяв гору і в складі "Андерлехта". Причому в гостях над чемпіоном країни-97 "Льєрсом" - 1:0. До речі, вирішальний гол забив за 7 хвилин до кінця матчу український форвард Олег Ящук, який вийшов у другому таймі на заміну.
- Якої ви думки про українського нападаючого?
- Це дуже талановитий гравець, який подає надії дорости до футболіста європейського рівня. І це, повірте, не черговий комплімент.
Апофеоз або швидше фінал
Приїзд "Андерлехта" викликав у стані "Ворскли" підвищену нервозність, проте надія десь жевріла. Українським футболістам важко було відмовити в старанності, у самовіддачі. Проте, не вистачало їхнім діям осмисленості, та й майстерність їх була нижчою, ніж у гостей.
Футболісти "Ворскли" немов би виконували якусь важку працю (щось на зразок будівництва "Дніпрогесу"), гості із задоволенням грали у футбол. Не даремно у "Ворскли" цілком заслужено найкращим названо 35-річного Івана Яремчука. Нічого не скажеш - майстер є майстер. Інші ж гравці не завжди були на висоті. Скажімо, скільки разів подавав на лівому фланзі знаки, що він відкритий, Ігор Костюк. Та ба, його не помічали.
Тут напрошується шахова аналогія. Колись Тигран Петросян називав шахістів, які бачать тільки чорного короля, не помічаючи інших дільниць шахівниці, "одноокими". Такими ж "одноокими" часто-густо виявлялися футболісти "Ворскли". Натомість, "зірка" європейського рангу Енцо Шифо здавався "чотириоким". Він все помічав, читав гру на кілька ходів уперед, а високий рівень техніки дозволяв йому бездоганно реалізувати свої задуми.
Характерним був другий м`яч. Атаку розпочав саме Шифо чудовим за гостротою пасом, який він віддав неподалік свого штрафного майданчика. А через хвилину сам же завершив її "зрячим" ударом головою з близької відстані. А відкрив рахунок наш знайомий Зеттерберг, відмінно виконавши штрафний метрів із 25-и. Його організатори матчу оголосили кращим в "Андерлехті". Отак швед переміг під Полтавою.
Один із тренерів господарів Валерій Повстенко, відповідаючи на запитання кореспондента "Дня", в чому ж полягав план "Ворскли", відповів, насамперед у нейтралізації Шифо і Зеттерберга. На жаль, втілити цей план в життя не вдалося. Усе ж таки тренер вірить, що команда вийде з кризи і психологічно "Ворсклу" не зламано.
ПІСЛЯМОВА
Кореспондент "Дня" звернувся до Олега Ящука:
- Чи задоволені ви грою команди?
- Поки що ні. У клубі багато нових гравців (аж семеро) і потрібен час, щоб зігратися. Тому в команди все попереду.
- А щодо "Ворскли"?
- Це непогана команда, хлопці грали старанно. Але завдяки досвіду таких гравців, як Зеттерберг і Шифо, клас "Андерлехта" явно вищий.
- Чи згодні ви з рішенням вашого керівництва не подавати протест на матч з "Моленбеком", який ви програли вдома з рахунком 0:2, і де ваші суперники помилково зробили чотири заміни. Адже за правилами бельгійського чемпіонату вам могли б зарахувати перемогу з рахунком 5:0?
- Ні, ми вважаємо, що наші суперники перемогли в чесній боротьбі. А те, що помилилися - з ким не буває. "Андерлехт" не має потреби в таких очках.
- Чи погодилися б ви грати за збірну України?
- Я - українець. І для мене немає питань грати чи не грати. Якщо покличуть, виступатиму за національну команду обов`язково.
Полтава - Київ
Кубок УЄФА. Другий раунд відбору. Повторний матч. "Дніпро" (Дніпропетровськ, Україна) - "Аланія" (Владикавказ, Росія) - 1:4 (1:4). Стадіон "Метеор". 26 серпня. 10000 глядачів.
Арбітр: Карл-Ерік Нільссон; асистенти: Кеннет Петерссон, Петер Екстрьом (усі - Швеція). Делегат УЄФА: Натан Бартфельд (Молдова).
"Дніпро": Близнюк, Поклонський, Парфьонов, Козар, Мізін, Гецько, Паляниця, Г.Мороз (Павлюх, 35), Нагорняк, Шаран (Дацишин, 83), Бєлкін (Г.Кілосонія,53).
"Аланія": Хапов, Пагаєв, Жутаутас, Джиоєв (Корнієнко, 78), Цвейба, Яновський, Кобіашвілі (Датдеєв, 85), Канищев, Гахокідзе, Цхададзе, Авдєєв (Агаєв, 71).
Голи: Володимир Шаран (23) - Георгій Гахокідзе (2, 27), Ігор Яновський (33), Леван Кобіашвілі (44).
Незабитий пенальті: Сергій Мізін (7).
Попереджені: Кахабер Цхададзе (5), Ігор Авдєєв (40), Гахокідзе (60).
Перший матч - 1:2.
Інші результати. "Мальме" (Швеція) - "Хайдук" (Спліт, Хорватія) - 0:2 (перша гра - 2:3), "Вікінг" (Ставанбер, Норвегія) - "Ксамакс" (Невшатель, Швейцарія) - 2:1 (0:3), "Одра" (Водзислав, Польща) - "Ротор" (Волгоград, Росія) - 3:4 (0:2), "Данді Юнайтед" (Шотландія) - "Трабзонспор" (Трабзон, Туреччина) - 1:1 (0:1), "Бобі" (Брно, Чехія) - "Рапід" (Відень, Австрія) - 2:0 (1:6), "Селтік" (Глазго, Шотландія) - "Тіроль" (Інсбрук, Австрія) - 6:3 (1:2), "Ференцварош" (Будапешт, Угорщина) - "Гельсінборг" (Швеція) - 0:1 (1:0) і 4:3 за серією 11-метрових, "Ха-Поель" (Петах-Тіква, Ізраїль) - "Вайле" (Данія) - 1:0 (0:0), "Бранн" (Берген, Норвегія) - "Грассхопперс" (Цюрих, Швейцарія) - 2:0 (0:3), "Брюгге" (Бельгія) - ХІТ "Гориця" (Нова Гориця, Словенія) - 3:0 (5:3), "Спартак" (Трнава, Словаччина) - ПАОК (Салоніки, Греція) - 0:1 (3:5), "Еребру" (Швеція) - "Яблонець" (Чехія) - 0:0 (1:1), "Мускрон" (Бельгія) - "Аполлон" (Лімасол, Кіпр) - 3:0 (0:0), "Ліллестрьом" (Норвегія) - "Динамо" (Мінськ, Білорусь) - 1:0 (2:0), "Орхус" (Данія) - "Уйпешт" (Будапешт, Угорщина) - 3:2 (0:0).
Виділено команди, які проводжать боротьбу.