А от Росія, свідчить звіт, — дуже дорога країна. Перш ніж подаватися на постійне мешкання до її найбільших міст, нашим співвітчизникам варто добре подумати. Адже Санкт-Петербург не менше «кусається», ніж Москва — йому відведено друге місце серед найдорожчих міст Європи (російській столиці, відповідно, перше). Білокам’яну та Північну Пальміру наздогнав лише Лондон — третє місце у європейському списку «Mercer Human Recourse Consulting». На четвертому — шостому місцях опинилися Женева, Цюріх та Осло.
Хоча найдешевшим містом у світі визнано Йоганнесбург, тим, хто більше не може сплачувати величезні суми за житло, проїзд, продукти та одяг, варто все ж таки перебиратися не до Південної Африки, а до Австралії чи Нової Зеландії. Саме австралійські та новозеландські міста визнано не тільки одними з найдешевших, але й такими, де рівень життя один із найвищих. Примітно, що розрив між найдорожчими та найдешевшими містами поступово зменшується — життя потроху дорожчає всюди, стверджує «Mercer Human Recourse Consulting».
Компанія провела своє дослідження у березні цього року, порівнявши середні витрати мешканців 144-х міст світу на оплату житла, купівлю продуктів, предметів першої необхідності, транспортні витрати. Отриманий звіт повинен допомогти багатонаціональним корпораціям визначитися з розміром зарплати, що вони платять спіробітникам своїх закордонних представництв. Київ в опублікованій доповіді «Mercer Human Recourse Consulting» не згадано.