Учора світова спільнота відзначала День Миру. Для мільйонів людей у різних куточках планети — це просто бажані слова. Чверть століття пройшло, як ООН внесла цей день у календар, а у світі все- одно не перестають лунати постріли. Спочатку Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй передбачалось, що у цей день буде відкриватися чергова сесія ООН, на знак миру у всьому світі. День Миру має заставляти людей подумати, яким чином можна знайти компроміс для запобігання насилля і припинення вогню.
На даний момент у 18 країнах сили ООН допомагають підтримувати порядок. Якщо на карті світу виділити місці конфліктів червоним кольором, то Африканський континент на третину стане червоним. У семи країнах Африки дислокуються миротворчі контингенти ООН. Це означає, що десятки мільйонів людей постійно перебувають у небезпеці, що діти страждають від голоду і хвороб, не отримують бодай початкової освіти. Безперервні військові конфлікти обертаються для країн «чорного континенту» — бідністю і безграмотністю населення. Але конфлікти тривають на Близькому Сході, в Америці і Азії. Невирішеність територіального питання приводить до ворожнечі та перманентного збройного протистояння між сусідами чи навіть усередині країни. Не обходить питання конфліктів і Європу, яка після Другої Світової війни вважається найбільш небезпечним континентом. Тут «гарячими точками» залишаються Грузія, о.Кіпр і Косово. Остання резолюція ООН із налагодження миру стосується Лівану. На заклик ООН допомогти країні, яка сильно постраждала після місячного ліванського конфлікту вже відгукнулися Франція, Італія, Греція та низка європейських країн.
Для збереження спокою і налагодження мирного життя, ООН використовує свої миротворчі контингенти, у яких беруть участь представники 108 країн. Майже 90 тисяч осіб складає військовий і міліцейський персонал для операцій ООН. На операції із підтримання миру щорічно виділяється 5 млрд. американських доларів чи 0,5% від світових військових витрат. Україна бере активну участь у миротворчій діяльності з 1992 року. За цей перiод більше 28 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях. Українські вояки допомагали підтримувати мир у Сьєрра- Леоне, Східній Славонії і Косово, Анголі, Афганістані та інших місцях конфлікту, на даний момент розглядається питання участі українського контингенту в Лівані.
Надія не згасає у «заручників» конфліктів, що настане мирне життя і в їхнiй країні, і будуть мільйони заводів працювати не над виготовленням нової зброї, а на мирні потреби.