Учора в Україні відзначали День працівників судів. У торжествах, приурочених до цього дня, брало участь вище керівництво держави, включаючи Президента, прем’єра та голову Верховної Ради. Зокрема, на урочистому засіданні Верховного Суду Президент Віктор Ющенко пообіцяв наступного року «всеосяжну судову реформу» та закликав усі гілки влади солідаризуватися навколо її проведення. В. Ющенко повідомив, що в січні 2006 року пройде засідання РНБО, де будуть враховані пропозиції Верховного Суду, державної комісії та інших сторін, які беруть участь у «формуванні концепції судової реформи». За його словами, їх буде «уперше об’єднано та буде сформовано план дій із 2006 року в контексті проведення судової реформи». За словами Президента, це буде цілком конкретний «графік дій, починаючи від будівництва приміщень територією України, й закінчуючи фінансовим, соціальним статусом й іншим забезпеченням».
Подарунком до свята можна вважати заяву Президента про те, що він підтримує ідею розміщення на будівлі Верховного Суду пам’ятної таблички про рішення відносно президентських виборах, яке цей суд прийняв у кінці минулого року. За словаим В. Ющенка, це рішення стало «ренесансом довіри» українського суспільства до судової влади.
Але «найпам’ятніший» подарунок суддівському корпусу зробили народні депутати. Вони проігнорували заплановане на вчора таємне голосування за призначенням суддів Конституційного Суду. Як заявив після голосування з трибуни парламенту голова рахункової комісії Валерій Мішура, бюлетені взяли лише 62 депутати, й вибори були визнані такими, що не відбулися. У бюлетені для голосування були внесені три кандидатури: Іван Вернидубов, Олег Литвак і Марія Маркуш. А тим часом, Конституційний Суд України залишається паралізованим. Оскільки навіть тих суддів, яких призначили по своїй квоті Президент і з’їзд суддів, парламент іще не привів до присяги. Хоч усі виділені на це законом терміни давно закінчилися.