За рішенням уряду України ситуація у Криму визнана такою, що не викликає підвищеної небезпеки. Ухвалено рішення не запроваджувати карантин на всій території Криму, більше того — звернутися до Президента України з пропозицією скасувати надзвичайний стан, який він запровадив у декількох населених пунктах півострова.
На сьогодні в приватних садибах Криму вилучено та знищено майже 70 тисяч голів домашньої птиці. Бригади МНС, що займаються знищенням птиці, перейшли до нової тактики. Якщо раніше у Радянському, Джанкойському, Нижньогірському районах птиця знищувалася поголовно в усіх садибах, то вже у Чорноморському районі проводиться локальне вилучення домашньої птиці лише в тих господарствах, де помічена підвищена її смертність. Таким чином, темпи знищення птиці значно скоротилися, і в селищі Чорноморське і в селі Хмельове вилучено всього 67 голів.
Однак незважаючи на скасування надзвичайного стану, що дозволяє, згідно із законом, депутатам Верховної Ради піти на зимові канікули, міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога заявив, що епідемія пташиного грипу не закінчилася і хвороба могла поширитися на інші регіони України. За словами Віктора Балоги, в зоні ризику — Донецька, Одеська, Миколаївська, Херсонська та Запорізька області.
МНС підкреслює, що продукція, що виробляється на птахофабриках Криму, цілком безпечна. На півострові ведеться повний моніторинг ситуації із захворювання на грип серед людей. Рівень захворюваності на звичайний грип наразі навіть нижчий, ніж у попередні роки.
Влада Сімферополя вдалася до неординарного способу боротьби iз пташиним грипом. У загальноосвітніх школах міста учні пишуть диктанти на тему його профілактики, — повідомив журналістам заступник міського голови Петро Баскаков на прес-конференції в Сімферополі. За його словами, тематичні диктанти для школярів складені спільно iз лікарями і фахівцями санітарно-епідеміологічної служби кримської столиці. У диктантах міститься інформація про симптоми пташиного грипу у домашньої птиці, про те, як уберегти птицю від зараження, про санітарні правила і т.д. «Діти будуть знати про поширення пташиного грипу все необхідне та передадуть ці знання своїм батькам», — вважає віце-мер Сімферополя.
Глава парламенту автономії Борис Дейч вважає, що Криму пощастило в тому сенсі, що вдалося уникнути оголошення карантину на всій території. Фахівці провели аналіз усіх обставин і можливих наслідків і дійшли висновку, що локалізація інфекції можлива без загального карантину. Інакше, за словами Бориса Дейча, запровадження карантинних заходів на території всієї автономії привело б до того, що промислові підприємства, що виробляють куряче м’ясо, не змогли б експортувати свою продукцію за межі Криму, відповідно зазнали б великих збитків. Органи влади Севастополя стверджують, що якби всю територію Криму у зв’язку з епідемією пташиного грипу було оголошено зоною карантину, бюджет півострова втратив би до 30% прибутків.
Глава МНС України Віктор Балога підкреслює, що нині все «стягнули» у Крим: і наукові кадри, і лабораторії, і матеріально-технічне оснащення... За його словами, якщо є необхідність ще в чомусь, представники центральної влади готові вжити будь-яких заходів. Головне, чого треба добитися, — ефективної локалізації вогнища інфекції. Тепер, за словами Віктора Балоги, все залежить тільки від місцевих сил, чіткої координації їхніх дій: «Практика показала: якщо заходи проводяться сумлінно, пташиний грип відступає, а варто на 1—2 дні зупинитися або допустити «неохайність», ланцюг зараження йде далі», — говорить він.
У зв’язку з наближенням новорічних і різдвяних свят, а також ажіотажем з приводу пташиного грипу, на ринках Сімферополя дорожчає м’ясо. Як повідомив журналістам економіст-адміністратор Кримського представництва Проекту аграрного маркетингу Олександр Лехно, подорожчання становить приблизно 10% від листопадової ціни. Свинина та яловичина коштують приблизно 30 гривень за 1 кг м’якоті. Зате курятина подешевшала — до 3 — 5 гривень. У той же час, власті заявляють, що жителі Криму матимуть можливість купити м’ясо до новорічного столу за вартістю на 15 відсотків нижчою за ринкову.