Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дім для іммігрантів

У Києві планують відкрити центр для утримання нелегалів
6 липня, 2007 - 00:00

Як стверджують фахівці управління громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС Києва, для більшості іноземних мігрантів Україна є транзитним шляхом для подальшого пересування на Захід. Деякі іноземці приїжджають в Україну в пошуках робочого місця. Працюють вони, в основному, на низькокваліфікованих роботах: на будівництві та у торгівлі. Хто не знає, що на будь-якому київському ринку можна зустріти цілу «палітру» різних національностей? Не потрібно й говорити, що більшість з них — нелегали.

«Ні в Києві, ні в Київській області немає жодного центру для утримання нелегальних іммігрантів. Органи правопорядку затримують людей за порушення умов проживання на території міста Києва. Замість того, щоб до з’ясування їх особи утримувати нелегалів місяць чи два в цьому центрі, вони змушені, на жаль, дуже часто відпускати їх, просто реєструючи. Таким чином, одна людина по кілька разів потрапляє до представників внутрішніх органів», — коментує ситуацію заступник голови КМДА Сергій Рудик. Експерти оцінили, що утримування нелегалів коштує місту недешево — приблизно 800—900 доларів на рік на одну особу. Вони є споживачами всіх послуг, на які мають право зареєстровані громадяни.

Фахівці встановили, що переважна кількість іммігрантів, які затрималися на деякий час в столиці, — це вихідці з малорозвинених аграрних регіонів Південно-Східної Азії, Близького та Середнього Сходу, Центральної та Південної Африки. Більшість мігрантів з-за кордону не володіють ні українською, ні російською мовами, не мають професії та стабільних прибутків. Міліція тривожиться, що ці фактори підвищують ризик залучення нелегалів до незаконного бізнесу, наприклад, торгівлі наркотиками та «живим» товаром.

Саме для вирішення проблем проживання і реєстрації нелегальних мігрантів київська влада створила Координаційну раду з регулювання міграційних процесів у місті Києві. Першочерговим її завданням є організація центру для тимчасового утримання нелегалів, що потрапляють в Україну. Передбачається, що на його будівництво знадобиться близько 30— 40 мільйонів гривень. У ньому одночасно зможуть перебувати щонайменше 250 нелегалів. Де саме центр буде розташовуватись — у Києві чи в області — наразі ще не вирішили, хоча вже були пропозиції відкрити такий пункт у Вишгородському районі. Проте створити такий центр київська влада планує вже через рік.

Марія ГОРБІВНЕНКО
Газета: