Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дні Європи: без помпезності. Щиро

Голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра: Нам важливо показати, що ми відкриті...
19 травня, 2009 - 00:00

Європа як на долоні. Європа в мініатюрі. На маленькому клаптику вулиці Хрещатик цими вихідними розмістилося справжнє європейське містечко. І завадити цьому не змогли ані скандальні фінансові суперечності між київською міськадміністрацією та Європейською комісією, ані дощова, не по-травневому холодна погода, що панувала в попередні дні. Безліч людей — випадкових перехожих та тих, хто ненавмисно йшли сюди — скупчилося на головній вулиці столиці, приваблені прапорами і прапорцями, гучною музикою, танцями та безтурботним настроєм, що панував на Хрещатику.

А розпочалося святкування Днів Європи зі спеціального відеозвернення президента Єврокомісії Жозе Баррозу до українців. З екрану плазменного телевізора, розміщеного перед будівлею КМДА, Баррозу запевнив, що ЄС і надалі підтримуватиме Україну на шляху її євроінтеграції. Разом з тим, він відзначив, що фінансово-економічна криза вимагає від України системних реформ, які можуть бути болючими, але, тим не менш, є необхідними в контексті нової ролі України у «Східному партнерстві». Він нагадав українцям, що саме реформи дозволять залишити спадок майбутнім поколінням: сучасну державу, інтегровану до європейської родини. «Моє звернення до вас чітке: український народ не один. Ми разом — одна Європа, об’єднана нашими поглядами й дотриманням принципів солідарності». Зі свого боку, відкриваючи європейське свято в Києві, тимчасовий виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Володимир Хандогій відмітив, що святкування Днів Європи нинішнього року має свою особливість, що обумовлено, головним чином, переходом відносин між нашою державою та ЄС на новий рівень співпраці. «Ми перебуваємо в процесі розробки нової угоди — Угоди про асоціацію. Це новий рівень відносин між Україною і Європейським Союзом. Сподіваємося до кінця року укласти її», — зазначив Володимир Хандогій. Український урядовець наголосив, що головна мета свята — ознайомити українське суспільство з тим, що таке Європейський Союз. «Багато посольств країн ЄС представляють свої туристичні можливості, культурні особливості», — зазначив В. Хандогій. До того ж, і в держав ЄС є можливість дізнатися більше про Україну, зокрема, відвідавши павільйон України. «Чим більше ми дізнаємося про Європу та Європа про нас, тим буде краще для всіх нас. Крім того, ми маємо нагоду продемонструвати нашу належність до європейської цивілізації — це також великий плюс. Головне — контакти між людьми», — сказав Володимир Хандогій.

А тим часом принципи солідарності з ЄС активно застосовувалися на практиці у самому європейському містечку. Кілька сотень людей на Хрещатику вишукувалися в черги біля 32 наметів, з яких 23 — від посольств країн-членів ЄС, один від кандидата в члени Євросоюзу — Туреччини, решта — павільйони міжнародних організацій, мовних курсів, публічних дебатів та український намет.

Закінчення на стор. «СВIТОВI ДИСКУСIЇ»

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: