Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

До Львова з’їдуться майстри оперного співу із 16 країн

Із 16 по 25 жовтня проходитиме конкурс, присвячений Соломії Крушельницькій
16 жовтня, 2009 - 00:00

Кажуть, що у перші десятиріччя ХХ століття на оперній сцені царювали чотири особи чоловічої статі: Маттіа Баттістіні, Енріко Карузо, Тітта Руффо і Федір Шаляпін. І лише одна жінка — наша славетна краянка Соломія Крушельницька — спромоглася сягнути висот цих видатних виконавців. Саме їй, всесвітньо відомій оперній діві (23.09.1872 — 16.11.1952), «Меа Крушельницька» (італ. «моя»), як її називали італійці, й присвячений Міжнародний конкурс оперних співаків, що вже вчетверте відбудеться у Львівському національному академічному театрі опери та балету її імені.

Участь у конкурсі візьмуть близько 120-ти співаків і співачок, що приїдуть до Львова з 16-ти країн. Віковий ценз виконавців — 40 років для чоловіків і 38 — для жінок, а це означає, що учасниками конкурсу можуть бути тільки професійні, з досвідом, музиканти. «Наш конкурс входить у двадцятку найпрестижніших світових конкурсів оперних виконавців», — хвалиться генеральний директор Львівської опери Тадей Едер. Захід триватиме десять днів. Проходитиме у три (кожен — по три дні) тури. До фінального, за умовами конкурсу, «доспіваються» лише 12 виконавців, які у третьому турі демонструватимуть уміння асамблювати, співаючи разом із солістами Львівського оперного у виставах. Завершиться конкурс 25 жовтня гала-концертом.

Грошовий еквівалент гран-прі, що його отримає переможець, — 20 тисяч доларів. Простимулюють і виконавців, що отримають перше, друге і третє місця. Найкращих серед кращих обиратиме компетентне міжнародне журі, яке очолюватиме народна артистка України, Герой України, солістка Національної опери Марія Стефюк. У складі «арбітрів» — директор музею міланського Ла Скала Ренато Гаравалья, професор Міланської музичної академії Анатолій Гусєв (Італія), професор Гданської консерваторії Янош Пшибильський (Польща), професор Гамбурзької консерваторії Міхаел Стріхарж (Німеччина), співачка Чіхіро Кавазоя (Японія). Українська частина журі — це народний артист України, соліст Національної опери Роман Майборода (Київ), народний артист України, Герой України, живий класик Мирослав Скорик (Львів — Київ), народний артист Стефан П’ятничко (Львів) і, звичайно ж, генеральний директор Львівської опери Тадей Едер.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: