Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Домною та мартеном міцніє дебют

3 липня, 1997 - 00:00

Спеціальною постановою ПФЛУ та федерації футболу право виступу у вищій лізі VII національного чемпіонату отримали "Металург" (Донецьк) - переможець турніру першої ліги, а також "Металург" (Маріуполь) - третій призер. Стрибок одразу двох клубів однієї області - це прецедент у першостях України взагалі. Проте саме цей випадок - навряд чи з розряду сюрпризів. Нині багато забиває та мало пропускає той, хто небідно живе.

Запропонувавши кваліфікованим гравцям принадні контракти, президент донецького "металургійного" ФК Олександр Косевич вирішив своє футбольне питання в найкоротший термін. Уже після першого кола, втративши лише 13 очок, підопічні Євгена Короля стали "безвилазними" лідерами першої ліги. Нині, порадивши тренерові спокійнішу для його здоров'я (наводимо легальну версію) посаду в "Шахтарі-2", господарі команди ДМЗ стали капітально укріплюватися.

Новачка "вишки" прийняв заслужений майстер спорту Володимир Онищенко, котрий приїхав із Києва (з групою недавніх гравців свого "Динамо-2" - вони поки на оглядинах). Собі в помічники він залучив Михайла Олефіренка та Валерія Гошкодерю. Не випадкових людей запросили і у склад: Олександр Мизенко ("Зірка-НІБАС", Кіровоград), Віталій Мінтенко та Андрій Зав'ялов ("Прикарпаття", Івано-Франківськ), Тарас Павліш та воротар Юрій Вірт (ФК "Львів"). І, мабуть, для відшкодування збитків клуб виставив на трансфер далеко не останніх виконавців колишнього ансамблю - Ігоря Климовського, Олександра Андрощука...

Тут приховується, звичайно, одна небезпека. "Приїжджа" компанія вимагає постійного оновлення банківських рахунків. Чи вистачить їх у, наприклад, тих маріупольських структур, котрих мер Михайло Поживанов надихнув пару років тому на відродження команди, котра втратила ще коли була "Азовцем" та "Новатором" репутацію в українському футболі.

Не таємниця, що робочу силу знайшли аж у Луганську, де саме сіло на фінансову мілину тамтешнє "Динамо", яке очолює Юрій Погрібняк. Потім у тренерський штаб влився володар європейського "Золотого м'яча-86" Ігор Бєланов. Народ повалив на стадіон (хоча ще недавно матчі відвідувала сотня-друга чоловік). Поживанов не приховує, що ідейним поштовхом стала стаття в "Известиях", яка розповідала, що футбольний бум у Японії став одним із стрижнів економічного зростання в країні. Проте знову ж, як казав Мюллер-Броневий, легенду потрібно підгодовувати...

Едуард КИСЕЛЬОВ, Андрій МОСІЄНКО
Газета: