Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Другий етап

13 травня, 2005 - 00:00
УЧОРА ЗАВЕРШИЛАСЯ ОСТАННЯ РОТАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ У ІРАКУ: ТЕПЕР ТАМ СТАЛО НА 530 ВОЯКІВ МЕНШЕ. ДО КІНЦЯ РОКУ ПЛАНУЄТЬСЯ ВИВЕСТИ ВЕСЬ УКРАЇНСЬКИЙ КОНТИНГЕНТ / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Учора завершився другий етап реалізації передвиборної обіцянки Віктора Ющенка щодо виведення українських миротворців з Іраку. Цього разу додому повернулися близько 70 солдатiв.

З поверненням цієї групи миротворців Міністерство оборони завершило ротацію українських військових у Іраку: тепер там стало на 530 вояків менше. Загалом під час ротації, розпочатої цієї весни, до України повернулися 1394 військовослужбовці, 73 одиниці техніки та 30 контейнерів з військовим майном. У ході ротації до України повернулася 7-ма окрема механізована бригада, а до Іраку відправили 864 миротворці 81-ї тактичної групи. 81-ша тактична група складається з управління, чотирьох аеромобільних рот, мінометної батареї, розвідувальної роти, роти військової поліції, іженерно- саперного взводу та взводу радіаційного, хімічного й бактеріологічного захисту. До складу управління групи додатково включені відділи підтримки урядових структур та військової допомоги, що пов’язано зі зміною завдань контингенту в Іраку, повідомляє прес-служба Міноборони.

Виведення миротворців iз Іраку було однією з передвиборних обіцянок Президента Віктора Ющенка. Рада національної безпеки й оборони рекомендувала Ющенку вивести миротворців у три етапи: на першому етапі у середині березня вивести 150 миротворців, на другому етапі у травні вивести 590 миротворців і закінчити виведення миротворців у жовтні. У середині квітня Ющенко підписав указ, яким доручив вивести українських миротворців з Іраку до 2006 року. До початку виведення в Іраку було близько 1600 українських миротворців, дислокованих у провінції Васіт за 120—140 км на південний схід від Багдада в зоні польського командування.

Виведення українських військ з Іраку здійснюється згідно з домовленостями, досягнутими з партнерами по коаліції — Польщею та США. Раніше існували побоювання, що вихід України з неспокійної близькосхідної країни може негативно позначитися на стабільності в регіоні. Польські й американські експерти наголошують на безпідставності таких зауважень, оскільки Київ (на відміну, наприклад, від Іспанії) не здійснює виведення військ спонтанно.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: