Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Два роки альтруїзму

103 американськіх волонтери Корпусу миру розпочинають роботу в Україні
17 червня, 2011 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Учора в Будинку вчителя відбулася урочиста 41-а церемонія прийняття американців у волонтери Корпусу миру США в Україні. 103 добровольці склали присягу в присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона ТЕФФТА та директора представництва Корпусу миру в Україні Дугласа ТЕШНЕРА. А за підсумками цієї церемонії в усіх областях України та в Криму налічуватиметься 462 добровольця. Ця подія збіглася із святкуванням 50-річниці діяльності Корпусу миру у світі. Однак в Україні американські волонтери працюють не так давно — з 1992 року. За цей час більше ніж 2400 добровольців працювали в понад 1200 українських громадах учителями, консультантами з менеджменту, захисниками довкілля та спеціалістами з розвитку молоді.

«Корпус миру — це покликання, спосіб життя, — звернувся Дуглас Тешнер до присутніх. — У кожного з вас є те, що допоможе вам змінити Україну на краще».

Американські волонтери проведуть в Україні два роки. Протягом них вони працюватимуть за трьома напрямами. Перший — викладання англійської мови в середніх школах, університетах та коледжах. Другий напрям — розвиток молоді. Він передбачає співпрацю американців із місцевими відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, проведення позакласних заходів, громадських проектів та популяризацію здорового способу життя. І останній напрям, який можна обрати, — розвиток громад: волонтери допомагатимуть місцевим органам виконавчої влади, бізнес-структурам та неурядовим організаціям.

Джон Теффт у своєму виступі відзначив, що участь американських громадян у Корпусі миру може стати для них дверима у світ. «Багато хто залишається на державній службі й далі, дехто працює в державному департаменті, а хтось починає працювати в Американському агентстві міжнародного розвитку і залишається в країні, у якій він проходив службу», — наголосив американський посол.

Своїм прикладом відкриття дверей у світ завдяки роботі в Україні поділився і президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе ЗУКОСКІ. Він розповів, як 16 років тому він приїхав до України як волонтер і зробив тут кар’єру. Що більше, він познайомився зі своєю майбутньою дружиною в літаку, що прямував до Києва.

«День» запитав нових добровольців, чому вони вирішили пов’язати наступні роки з Україною. «Я хочу зробити внесок у розвиток цієї чудової країни, зустріти нових людей, дізнатися, як вони живуть і як я можу їм допомогти. Чому Україна? Це — динамічна країна, життєздатна, і люди тут дуже добрі та доброзичливі», — розповів 25-річний Едвард ОСЕР із Чикаго. Американка Наталі ЛЕГРАН, яка пов’язує свою кар’єру з менеджментом, бачить свою роботу в Україні як можливість виявити себе.

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: