Циклон, що спричинив учорашній снігопад, переміщуючись з території Угорщини, прямує на північний захід, до Підмосков'я, внаслідок чого очікується зниження температури й ослаблення опадів, повідомляє начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Раїса Сосновська. 31 грудня — 1 січня в південних і східних областях очікується лише небагато снігу (в Криму, правда, міцно окопався мокрий сніг з дощем), і все та сама ожеледиця. Вітер з північно-західного зміниться на західний і змінюватиметься на південно- східний. Температура -1 до -6 удень, 5—10 морозу вночі. В південних областях від 1 морозу до 4 тепла вдень, вночі 2—7 морозу, а на південному березі Криму взагалі від 0 до 8 градусів тепла протягом доби.
А сьогоднішній день Західний, Північний і Центральний регіони нашої країни проживуть під хмарами при -3 -8 градусах вдень і до -10 — вночі, з періодичними снігопадами, ожеледицею на дорогах. Сила вітру — від 7—12 м/с до 15— 20 м/с в поривах і 25—28 м/с в горах. На сході України очікуються невеликі варіації сценарію у вигляді незначного потепління (мінімальна температура — 9 градусів морозу вночі). На півдні -3 +2 удень, -3 - 8 вночі, іноді дощ або мокрий сніг, місцями сильні опади. У Києві й області вдень -4 -6, вночі -8 -10, хмарно з проясненням, інколи сніг, на дорогах ожеледиця.
Січень у нас, згідно з багаторічними спостереженнями, найхолодніший місяць року. Середня місячна температура в січні, становить -1 в Криму -7 на сході країни й -6 на Київщині.
Саме в цьому місяці часто дме холодний вітер, що переходить у завірюху, туман і ожеледицю. Більше за все снігу зазвичай випадає в третій декаді січня. У середньому — 8-15 см. Середня температура в січні-2000, згідно з даними Українського науково- дослідного гідрометеорологічного інституту, в межах норми: від 1 до 7 градусів морозу. Опади також очікуються «в межах», з перевищенням норм у західних областях.
За народними прикметами, якщо 7 січня погода тепла, то весна буде холодною. Тепле літо віщує відлига й сонячна погода 13 січня, засушливе — ясна холодна погода на водохресні морози (19 січня), а ось похмуре небо й сніг того ж дня пророчать урожай. Вітер з півдня 21 січня обіцяє часті літні грози, а просто дощове літо обіцяє сніг 25 січня. Проте знову ж таки стрімкий прогрес протягом останніх десятиріч усе активніше вносить свої корективи до цієї взаємозалежності. Кращою прикметою зараз потрібно, напевно, вважати раціональне використання природних ресурсів. Зрозуміло, при нестачі пального й техніки питання врожаю постає в зовсім іншій, не пов'язаній з погодою, площині...