Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Д'юті-фрі відроджується, як фенікс із попелу

2 липня, 1999 - 00:00

У середу Європейський союз поклав край системі безмитної торгівлі, відомій як д'юті-фрі, якою упродовж майже п'ятдесяти років користувалися європейці та туристи, повідомило АП.

Найбільший зиск iз такої торгівлі отримували мешканці Туманного Альбіону, які платили на континенті за пачку сигарет $ 2,50, пляшку віскі — $ 20, в той час як у Великій Британії вони коштували відповідно $ 6,50 і $ 30.

Однак Баррі Годдард, генеральний секретар Британської конфедерації прихильників безмитної торгівлі, вважає, що його землякам — любителям дешевих сигарет, віскі та пива не варто впадати у відчай. Вони і тепер можуть купувати улюблені напої та куриво на паромах — своєрідних плаваючих супермаркетах, які в нейтральних водах продають товари за бельгійськими чи французькими цінами. Адже ціни на товари у Франції нижчі, ніж у крамницях д'юті-фрі... Французькі супермаркети вже почали рекламувати продаж товарів за цінами, що існували в магазинах безмитної торгівлі.

Окрім цього, крамниці д'юті-фрі залишаються в аеропортах для туристів, які приїздять до країн ЄС чи відбувають за межі цієї спільноти. Йдучи назустріч своїм споживачам, окремі британські супермаркети обіцяють продавати деякі товари за цінами д'юті-фрі.

Але справжнім раєм для любителів дешевих товарів стануть фінські Аландські острови. Цей регіон із 6,5 тисячi островів і населенням 25 тисяч осіб зберіг за собою право на безмитну торгівлю.

Микола СІРУК, «День»
Газета: