Учора для розгляду в суді направлено кримінальну справу, що жваво обговорюється і коментується 22 тисячами населення Городка на Хмельниччині. «На лаву підсудних сядуть дві сестри — 21 і 23 рокiв», — повідомила для «Дня» прес-секретар прокурора Хмельницької області Лілія Івах. Набувши певного досвіду надання інтимних послуг у дружній Туреччині, сестри прибули додому і займалися «експортом» співгромадянок до східної країни. «Слідством доведено, що почавши свою активну діяльність з рік тому, вони відправили для сексуальної експлуатації вісім бідолашних», — продовжила Лілія Івах. Ті працювали за кордоном Батьківщини і мовчали. Проблема почалась у «відправника» з трьома жінками, яким пояснили, що вони їдуть за кордон для роботи офіціантками у закладах громадського харчування. Коли ж останнім за місцем прибуття пояснили, що вони мають обслуговувати «по-іншому», ті обурилися. Одній із трьох вдалося повернутися до Городка, де жінка заявила на своїх кривдниць до відповідних органів. Відомо й про «прейскурант»: «експортерки» одержували від громадянина Туреччини дві тисячі доларів за живу душу — залежно від зовнішніх даних і віку «товару». Звісно ж, іноземець разом iз своїми спільниками на лаву підсудних не сяде. Лілія Івах сподівається, що Феміда розглядатиме цю кримінальну справу в закритому засіданні. Бо раніше, коли за такі ж гріхи судили у відкритому засіданні громадянку на ім’я Ванда, постраждалим було, м’яко кажучи, ніяково давати показання. Наразі у провінційному містечку, де високий рівень безробіття, їм хоч на вулицю не виходь. А Ванду визнали непідсудною. В неї була довідка з психлікарні.
ДО РЕЧI
Як повідомили Генеральну прокуратуру України, прокуратура Черкаської області закінчила розслідування і направила до суду кримінальну справу, порушену за фактом торгівлі людьми.
Досудове слідство встановило, що двоє черкащан вербували місцевих дівчат для сексуальної експлуатації у відповідних закладах Чехії. Пообіцявши їм хорошу платню та безкоштовне помешкання, у них згодом відбирали документи, а самих тримали під суворою охороною. Таким чином, молоді громадянки України, доведені до відчаю безробіттям у себе на Батьківщині, потрапляли в рабську залежність до своїх спритних земляків, які заробляли на них чималі гроші. В результаті злочинної діяльності українських та закордонних сутенерів утворився синдикат, члени якого мали прибутки від утримання закладів масових розваг, де фактично здійснювалася торгівля людьми.
Злочинну «оборудку» гендлярів живим товаром удалося відкрити завдяки ефективним діям правоохоронних органів України та Інтерполу.
За останні півроку лише прокуратура Черкаської області за статтею 149 (торгівля людьми) порушила три кримінальні справи, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.